Jump to content


Photo

Girtumas, privati teritorija, vairavimas. Ar gali nubausti?

... su promilėm savo kieme...

  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#1 Jimmy

Jimmy
  • Senbuviai
  • posts 4,533
  • Vieta:Kaunas
  • Automobilis:beliko tik opelis...

Posted 2015 April 02 - 20:23

Situacija: ar gali policija nubausti girtą vairuotoją, kuris savo privačioje aptvertoje teritorijoje (pvz kaimo sodyboje) sėdo už vairo ir pervarė kelis metrus mašiną? Nesigilinkim, kaip ten policija atsirado, tik pats principinis klausimas. Kad nekiltų bereikalingų klausimų - ne, tai ne aš ir ne mano pažįstamų rato nuotykiai. Paprasčiausiai darbe kilo disputas, oponentai pasidalino į apylyges dalis ir pas visus savi argumentai. KET draudžia vairuoti girtiems, apsvaigusiems nuo narkotikų, stipriai veikiančių vaistų, pavargusiems ir pan. Tačiau ar visose vietose tos KET galioja? Pvz juk jos negalioja lenktynių trasose (atmetam girtumą), nes tai ne visuomeninio naudojimo keliai ir "civiliokai" nesimaišo... :hmm:


  • 0
... labai piktas diedas...

#2 gau173

gau173
  • Senbuviai
  • posts 780
  • Vieta:Klaipeda
  • Automobilis:Peugeot 607 2006.10. 2.0 HDI 16 100KW

Posted 2015 April 02 - 20:33

Man buvo baika,kai savo garaže apmaigiau savo mašiną. Blaivas buvau,bet kūriau mašiną neišjungęs pavaros. Tai dabar kaip ?  Autoįvykis ? Arba savo kieme remontuoju mašiną. Kad ir vasarinius ratus keičiu į žieminius po lapkričio 10 d. Įšeitų,kad iš garažo į kiemą išvaryti mašinos negaliu. Būtų pažeidimas. Taigi KET draudžia ne tik girtiems vairuoti,bet ir netvarkingais auto važinėti. Beje,kaip suprantu tik keliuose. Pvz traktorių žemės ūkio paskirties žemėje gali vairuoti ir 16 m sulaukę jaunuoliai  baigę kursus. Į kelius negali važiuoti. Būtų tikrai įdomu sužinoti kaip tas yra iš tikro.


Edited by gau173, 2015 April 02 - 20:35.

  • 0

#3 pofke.kaunas

pofke.kaunas
  • Senbuviai
  • posts 1,293
  • Vieta:Kaunas
  • Automobilis:807

Posted 2015 April 02 - 20:33

Manau, kad privačioj valdoj neturėtų teisės kabintis.

Jie net neturi teisės ten įeit be savininko leidimo.


  • 0

#4 Bivainis

Bivainis
  • Senbuviai
  • posts 1,879
  • Vieta:Vilnius
  • Automobilis:Citroen C5 2HDi 2006 m.

Posted 2015 April 02 - 20:37

O jeigu kieme girtas važiuodamas netyčia suvažinėsi netikėtai atėjusį kaimyną, tai gal irgi nesiskaito, juk ne viešu keliu važiavai. :)

 


Edited by Bivainis, 2015 April 02 - 20:38.

  • 0
BALDŲ PROJEKTAI IR GAMYBA

#5 Jimmy

Jimmy
  • Senbuviai
  • posts 4,533
  • Vieta:Kaunas
  • Automobilis:beliko tik opelis...

Posted 2015 April 02 - 20:38

O jeigu kieme girtas važiuodamas netyčia suvažinėsi netikėtai atėjusį kaimyną, tai gal irgi nesiskaito, juk ne viešu keliu važiavai. :)


 

... o jeigu girtas kirvį rankoj laiko ir ateina kaimynas?....


Edited by Jimmy, 2015 April 02 - 20:39.

  • 0
... labai piktas diedas...

#6 Bivainis

Bivainis
  • Senbuviai
  • posts 1,879
  • Vieta:Vilnius
  • Automobilis:Citroen C5 2HDi 2006 m.

Posted 2015 April 02 - 20:47

Vairuoti girtam negalima todėl, kad keli grėsmę savo ir kitų žmonių sveikatai ir gyvybei ir turtui, todėl jokio skirtumo kur važiuoji, kieme ar kelyje.


... o jeigu girtas kirvį rankoj laiko ir ateina kaimynas?....

Nėra tokio įstatymo kuris išgėrus draustų naudotis kirviu, o vairuoti mašiną išgėrus draudžia įstatymas. Bet jeigu jau tam kaimynui, nors ir netyčia kepštelsi tuo kirviu, tai jau geriau blaivas būtum, nes jeigu girtas, tai vai vai vai...


Edited by Bivainis, 2015 April 02 - 20:47.

  • 0
BALDŲ PROJEKTAI IR GAMYBA

#7 zidanas

zidanas
  • Moderatoriai
  • posts 2,377
  • Vieta:Klaipėda
  • Automobilis:208

Posted 2015 April 02 - 20:54

Mano nuomone eismo saugumo teisinis reglamentavimas yra užtikrinamas ne vien tik KET. Eismo, o tuo pačiu ir asmens sveikatos bei gyvybės saugumui užtikrinti galioja visas paketas tiek Lietuvos tiek tarptautinės teisės aktų.


  • 0

ex 405 GL | ex 205 LOOK | ex 106 XN |  ex 106 XR | ex 106 XSi | ex 106 NEW LOOK ex 106 ENFANT TERRIBLE | 208

 

Niekada neturėsi antros progos padaryti gerą pirmąjį įspūdį!


#8 Jimmy

Jimmy
  • Senbuviai
  • posts 4,533
  • Vieta:Kaunas
  • Automobilis:beliko tik opelis...

Posted 2015 April 02 - 20:54

Vairuoti girtam negalima todėl, kad keli grėsmę savo ir kitų žmonių sveikatai ir gyvybei ir turtui, todėl jokio skirtumo kur važiuoji, kieme ar kelyje.


 

Prisiminkim kažkada per BTV rodytą laidą vairuotojams "Ekipažas". Ten žurnaliūgos uždaroje aikštelėje eksperimentavo su alkoholiu slalomo trasoje. Užfiksavo rezultatą blaivūs. Įkalė po čerkelę - pravažiavo. Įkalė po antrą, trečią ir t.t. Parodė visai Lietuvai. Tai juos turėjo irgi nubaust? Juk galėjo viens kitam žarnas paleist.

Bivaini, pasikartosiu: aš žinau ką sako KET. Bet ką sako kiti įstatymai?


  • 0
... labai piktas diedas...

#9 Bivainis

Bivainis
  • Senbuviai
  • posts 1,879
  • Vieta:Vilnius
  • Automobilis:Citroen C5 2HDi 2006 m.

Posted 2015 April 02 - 21:10

Buvo tokių laidų ir neviena. bet čia dar neaišku ar jie tuos eksperimentus atliko teisėtai ir saugiai.


  • 0
BALDŲ PROJEKTAI IR GAMYBA

#10 kokonas

kokonas
  • Senbuviai
  • posts 3,002
  • Vieta:Kaunas ir Shilute
  • Automobilis:Citroen C5 ir Peugeotas 307

Posted 2015 April 02 - 22:43

nesvarbu kur esi, savo kieme, sodyboje, ar ant stogo namo mashina uzsibogines, kad ir i medi isikelk :)

Jeigu busi priepieses, ir sedesi vairuotojo vietoje ir bus ikishti automobilio rakteliai i uzvedimo spynele tai skaitosi kad jau dalyvauji esime. NESVARBU kur esi, kad ir garazhe, typo shildaisi.

Policija prisistato ir pamato kad toks pripieshes sedi uzh vairo ir rakteliai spyneleje, ish karto puciama i dudele. rashomas protokolas ir automobilis tysiamas i aikshtele. 

  Aishku paksui vyskta teismas ir ten jau gali irodineti, kad nevazhiavai, nevairavai, tik kieme apsisukai, ar garazhe uzsikurei. teismo kompetencija ce jau lemia. O situacija del girto vairuotojo tau jau nupieshiau.

   Turiu ir ish gyvenimo tokios patirties(ne savo, kaimyno :) )  apie sedejima uzh vairo su neuzvestu varikliu, ir rakteliais spyneleje. bichiukui atimtos teises 2 metams ir bauda. Ipute 2.8 berods :) Dar klevas ant galinio stiklo buvo :) Gal teismas ir butu atsizvelges i tai kad nevazhiavo, o tiesiog sedejo ir garsiai muzikos klausesi mashinoje, 4 valanda ryto :) bet kai organai atvazhiavo, ir bande jam mandagiai paaishkinti kad leistu zhmonems miegoti, bichas suisterikavo, ir pradejo bardaka daryti, tai turbut ir i tai teismas atsizvelge ir gavo pilna katushke kaip sakoma :) 


  • 0

Naujos autodalys.
Automobiliu remontas(visu)

Kompiuterine diagnostika

Konsultacijos Tel 865766726[B]


#11 pofke.kaunas

pofke.kaunas
  • Senbuviai
  • posts 1,293
  • Vieta:Kaunas
  • Automobilis:807

Posted 2015 April 02 - 22:48

Bet jis tikrai ne privačioj valdoj tos muzikos klausėsi.

Pabandytų pas mane kaime naktį organai įeit į kiemą, kai šuo paleistas. Liktų be organų :)

Kiemas aptvertas, uždaras, iškabinti įspėjamieji ženklai, prie vartų skambutis.


  • 0

#12 gau173

gau173
  • Senbuviai
  • posts 780
  • Vieta:Klaipeda
  • Automobilis:Peugeot 607 2006.10. 2.0 HDI 16 100KW

Posted 2015 April 03 - 01:59

Teoriškai privati valda turėtų būti savininko tvirtovė, bet mes gyvename Lietuvoje,valstybėje,kurioje Temidė žvaira. Kas turi babkių daro ką nori,kas ubagas,-tas gimė kaltas. Kiek teko susidurti su teisėsaugos atstovais,tai didžioji dauguma jų tik ir ganosi ten,kur galima "pričiupti" ubagėlį. Turčių net akivaizdžiai pažeidusių KET nestabdo. Tad ir nenustebsiu,jei į mano kiemą kada ateis koks policajus teisių reikalauti. Šiaip esu 200 proc. prieš girtus už vairo kelyje.


  • 0

#13 Anapus_Nemuno

Anapus_Nemuno
  • Senbuviai
  • posts 103
  • Vieta:Vilnius/Utena
  • Automobilis:Subaru Impreza

Posted 2015 April 03 - 07:01

Girtumą prie vairo ir atsakomybę už tai kontroliuoja KET. KET galioja ir kieme, privačioje valdoje, tad klausimų neturėtų kilti :) vienas dalykas, jei manevruodamas savo kieme apgadinsi bamperį ar išmalsi gėlyną - niekam tas neįdomu, triukšmo nebus. Bei jei netyčia suvažinėsi žaidžiantį kaimynų ar draugų vaiką? Ar kaimynas/draugas taip lengvai pasakys "ai, kiemas juk, pasitaiko" ir nereikalaus atsakomybės, nenorės, kad jį įstatymas gintų? :)

 

Pvz.:

 

http://www.lrytas.lt...jo-tautieti.htm

 

Privati teritorija juk?


Dar: kai kurie laikosi pozicijos "Mano namai - mano tvirtovė". Požiūris labai geras, tačiau, man regis, policija turi pakankamai aukštus įgaliojimus ten jėga įsiraut, jei žino/įtaria, kad vyksta kažkas, kas kelia pavojų kitų saugumui. Juk niekas nepyksta, kai policija išlaužia duris, kad sutvarkytų kokį šyzą, kuris žmoną smaugia? Iš principo girtas vairavimas yra tiek pat pavojingas gyvybei.

 

Manau, viskas tvarkoj su ta Temide mūsų, galėtų kai kuriais atvejais ir griežtesnė būti, ypač girto vairavimo klausimu.

 

Bet čia subjektyviai svarstau. Įdomu būtų išgirst poziciją iš pirmų lūpų. Arvydzius? :)


  • 0

Peugeot 307 1.6 HDI 2005 m. - džiaugiasi tėvukas

Peugeot 307 2.0 HDI 2002 m. - sold

BMW 316ti 1.8 2002 m. - sold

Peugeot 406 2.0 HDI 2001 m. - sold

Peugeot 406 2.0 HDI 2000 m. - crashed


#14 Bivainis

Bivainis
  • Senbuviai
  • posts 1,879
  • Vieta:Vilnius
  • Automobilis:Citroen C5 2HDi 2006 m.

Posted 2015 April 03 - 08:24

Visiškai teisingai. Tarkim pas mane atvažiuoja draugas su tik ką įsigyta mašina. Na, čia rimta proga, reikia aplaistyti. Aplaistom gausiai, tada aš užsimanau parodyti savo MB 123 galimybes ir savo kieme pradedu piešti saules. Ir tik pyst į draugo pirkinį. Tas supyksta ir iškviečia policiją. Va, taip kieme atsiranda policija ir surašo visus iškrušamuosius protokolus.


  • 0
BALDŲ PROJEKTAI IR GAMYBA

#15 pofke.kaunas

pofke.kaunas
  • Senbuviai
  • posts 1,293
  • Vieta:Kaunas
  • Automobilis:807

Posted 2015 April 03 - 08:37

Bet privalomas draudimas negalioja.

Viena, kad girtas, kita, kad privati valda :)


  • 0

#16 Bivainis

Bivainis
  • Senbuviai
  • posts 1,879
  • Vieta:Vilnius
  • Automobilis:Citroen C5 2HDi 2006 m.

Posted 2015 April 03 - 08:54

Bet privalomas draudimas negalioja.

Viena, kad girtas, kita, kad privati valda :)

Kodėl turi negalioti? Mano mašiną buvo sudaužęs girtas jaunuolis, tai jo draudimas be jokių problemų už remontą paklojo 5500 Lt. Aišku kadangi kaltininkas girtas, tai tuos pinigus jam reiks draudimui gražinti, bet kadangi jis nieko neturi ir niekur nedirba, tai draudimas ant ledo lieka. Lauks kol kada nors kur nors dirbs ir tada jau po kelis eurus iš algos išskaičiuos.


Edited by Bivainis, 2015 April 03 - 09:03.

  • 0
BALDŲ PROJEKTAI IR GAMYBA

#17 gau173

gau173
  • Senbuviai
  • posts 780
  • Vieta:Klaipeda
  • Automobilis:Peugeot 607 2006.10. 2.0 HDI 16 100KW

Posted 2015 April 03 - 09:39

Girtumą prie vairo ir atsakomybę už tai kontroliuoja KET. KET galioja ir kieme, privačioje valdoje, tad klausimų neturėtų kilti :) vienas dalykas, jei manevruodamas savo kieme apgadinsi bamperį ar išmalsi gėlyną - niekam tas neįdomu, triukšmo nebus. Bei jei netyčia suvažinėsi žaidžiantį kaimynų ar draugų vaiką? Ar kaimynas/draugas taip lengvai pasakys "ai, kiemas juk, pasitaiko" ir nereikalaus atsakomybės, nenorės, kad jį įstatymas gintų? :)

 

Pvz.:

 

http://www.lrytas.lt...jo-tautieti.htm

 

Privati teritorija juk?


Dar: kai kurie laikosi pozicijos "Mano namai - mano tvirtovė". Požiūris labai geras, tačiau, man regis, policija turi pakankamai aukštus įgaliojimus ten jėga įsiraut, jei žino/įtaria, kad vyksta kažkas, kas kelia pavojų kitų saugumui. Juk niekas nepyksta, kai policija išlaužia duris, kad sutvarkytų kokį šyzą, kuris žmoną smaugia? Iš principo girtas vairavimas yra tiek pat pavojingas gyvybei.

 

Manau, viskas tvarkoj su ta Temide mūsų, galėtų kai kuriais atvejais ir griežtesnė būti, ypač girto vairavimo klausimu.

 

Bet čia subjektyviai svarstau. Įdomu būtų išgirst poziciją iš pirmų lūpų. Arvydzius? :)

Kelių eismo taisyklės yra ne kiemų eismo taisyklės. Tačiau kiemuose kaip ir visoje LR teritorijoje galioja kiti teisės aktai,kurie numato atsakomybę ir už grėsmes kitų LR piliečių (ir ne tik) atžvilgiu. Girtumas tuo metu yra sunkinanti aplinkybė. Dėl to jokių ginčų. Bet kas dėl temidės žvairumo,tai ne tik faktas,tai aksioma. Vardinti tarptautinių teisės normų pažeidimus keliuose (ir ne tik) galima kiek nori. Kad ir laida "reidas" . Kažkoks vaičekauskas imasi teisėjo ir moralizuotojo vaidmens teisėsaugos atstovų akivaizdoje ...ir ką. ? Nors ir yra akivaizdūs asmens privatumo pažeidimai,dar negirdėjau ,kad kuris nors agurkėlis būtų aną už rankovės timptelėjęs. Visi juokiasi,katučių ploja...tipo čia gerai. O kas čia gero? Taip auklėjame savo vaikus,anūkus,o tie,kurie valdžioje suvis užmiršta, kad įstatymai turi vienodai galioti visiems. Turi,bet tai ne aksioma.Tai tik paprasta taisyklė. Taisyklės išimtys taikomos tik ponams.

Dar dėl šizų. Šizas įstatymas sergėja kaip šventuosius. Teisių kokių nori,pareigų -nulis. Tik kai ką nors užmuš,tada temidės atstovai pradės "laužtis" į duris. Dėl protokolo. Tokio be jo "sutikimo" nūnai net gydytis niekas negali pasiūsti... Parodykit man tokį nevisprotį,kuris savo noru pripažins save grėsme visuomenei. O kiek tokių neadekvačių vairuotojų yra keliuose? Jei būtų reali psichinės sveikatos patikra būsimiems vairuotojams,eismo įvykių tikriausiai perpus sumažėtų. Nors,mūsuose teisių nebuvimas kai kuriems įstatymo ginamos piliečių grupės atstovams ne problema. Važiavau,važiuoju ir važiuosiu. Niekur nedirbu,gyvenu iš pašalpų,ir ką iš manęs paimsi? Pusdurnis,nepakaltinamas...perauklėjimui atgal į visuomenę...Žvaira mūsų TEMIDĖ,kartais net akla.


Edited by gau173, 2015 April 03 - 09:50.

  • 0

#18 Bivainis

Bivainis
  • Senbuviai
  • posts 1,879
  • Vieta:Vilnius
  • Automobilis:Citroen C5 2HDi 2006 m.

Posted 2015 April 03 - 10:12

Parodykit man tokį nevisprotį,kuris savo noru pripažins save grėsme visuomenei. O kiek tokių neadekvačių vairuotojų yra keliuose? Jei būtų reali psichinės sveikatos patikra būsimiems vairuotojams,eismo įvykių tikriausiai perpus sumažėtų. Nors,mūsuose teisių nebuvimas kai kuriems įstatymo ginamos piliečių grupės atstovams ne problema. Važiavau,važiuoju ir važiuosiu. Niekur nedirbu,gyvenu iš pašalpų,ir ką iš manęs paimsi? Pusdurnis,nepakaltinamas...perauklėjimui atgal į visuomenę...Žvaira mūsų TEMIDĖ,kartais net akla.

Didžioji dalis psichikos ligomis sergančiųjų į psichiatrus kreipiasi patys savo noru, nes jie jaučiasi blogai ir nori būti gydomi.

Kaip ta "reali psichikos patikra" sumažintų eismo įvykių? Tam, kad psichiatras nepasirašytų vairuotojo sveikatos pažymos, turi būti diagnozuota psichikos liga ir pagal jos sunkumo laipsnį gydytojas turi nuspręsti, gali žmogus vairuoti ar ne. KET pažeidinėjama nuolat, dėl visuomenėje nusistovėjusio požiūrio į vairavimą, psichologinių asmenybės savybių, charakterio savybių. Kitaip tariant KET nuolat  pažeidinėja psichiškai sveiki eismo dalyviai.

Šalyse kuriose eismo įvykių kar kas mažiau, nei Lietuvoje, to pasiekiama ne todėl, kad jie atlieka "realia psichikos patikrą", bet dėl visuomenės požiūrio į KET laikymąsi, atsakomybės suvokimo, auklėjimo, mentaliteto ir t.t.


Edited by Bivainis, 2015 April 03 - 10:28.

  • 0
BALDŲ PROJEKTAI IR GAMYBA

#19 Eddy

Eddy
  • Senbuviai
  • posts 4,754
  • Vieta:Silale
  • Automobilis:Volvo Xc70 2005 D4

Posted 2015 April 03 - 10:30

privacioje teritorijoje neturi teises jokios kabinetis , net jei ant koju vos pastovi. neeiciau nei i kalbas, tegu siuncia i teisma :)

buvo panasiai man. 

pries 10 metu., ziema, autostradoje - plikledis, noriu sukti i degaline - ir dar turint greiti koki 40 km/h tiesiai i bordiura degalines.. aisku rato nebera, masina nebevaziuoja.

Islindo pazystamas is degalines, ivertinom viska, degalinej nuostoliu nebuvo.

Po keliu minuciu vaziuoja policija ir sustoja, islenda jau puola , dokumentus, viska, tuoj formins tralialia...

Degalines darbuotojas (pazystamas) atreze:

"Sako vyrai - nematot privati teritorija , neturite jokiu teisiu , mes jusu nekvietem."

Tie susizvalge vienas i kita, gerai, viso gero... 

tokia mano istorija..

 

panasiai ir uosviui buvo, sustabde uz  girtuma, nubaude mieste., israse laikinas teises ar tai kazka (tiksliai del to nezinau)  ir nebeleido testi keliones, liepe masina palikti stovet kur stovi tol kol issiblaivys ir tik tada pasiimt..

mentai nuvaziavo, po kiek laiko, jis sedo ir nuvaziavo, mentai, pamate kad masinos nebera, pradejo duotis aplinkeliais - pamate besukanti uosvi savo kieman. Bet jie jau i namo kiema nebevaziavo, pravaziavo..

butu nespejas - but papuoles antra karta tiems patiems. 


Edited by Eddy, 2015 April 03 - 10:36.

  • 0

Zmona laksto - Peugeot 206, 02m 1,4i 55kw..

 


#20 gau173

gau173
  • Senbuviai
  • posts 780
  • Vieta:Klaipeda
  • Automobilis:Peugeot 607 2006.10. 2.0 HDI 16 100KW

Posted 2015 April 03 - 10:37

 Kitaip tariant KET nuolat  pažeidinėja psichiškai sveiki eismo dalyviai.

Šalyse kuriose eismo įvykių kar kas mažiau, nei Lietuvoje, to pasiekiama ne todėl, kad jie atlieka "realia psichikos patikrą", bet dėl visuomenės požiūrio į KET laikymąsi, atsakomybės suvokimo, auklėjimo, mentaliteto ir t.t.

Vairuotojas atsakomybę prieš kitus kelių eismo dalyvius turi suvokti o ne išmokti vairavimo mokykloje. Suvokimas pats savaime neateina. Suvokimą formuoja tėvai,patirtis,visuomenė. Įstatymai tik apibrėžia ribas,kur esi teisus,kur ne. Įstatymus kuria visuomenės išrinktieji.


  • 0




3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users