Peršokti prie turinio


Nuotrauka

Privalomasis draudimas

ui kaip brangZta...

  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 40

#21 markGonzalez

markGonzalez
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 1.513
  • Vieta:Kaisiadorys
  • Automobilis:Peugeot 308 2.0 HDi 163 HP Peugeot 508 2.0 blueHDi 150 HP

Parašyta 2017 gegužės 06 - 10:20

Ispanijoj, kur maistas pigesnis, nei Lietuvoj, mokesčiai tokie patys, kaip Lietuvoj, alko dabar jau gal dvigubai pigesnis, nei Lietuvoj (pragėrimo temon), mašinos kainuoja panašiai, kiek pas mus, bet žmonės uždirba daugiau pinigų, draudimas mano draugui, paprastam bičui iš kaimelio su max 100 gyventojų, kainavo 1000eur metams. Bičui tuomet buvo 26 metai, mašina apie 90tų Peugeot 309 1.9D, registruota ant tėvo, pirkta už 100eur. Mašiną ten turėti prabanga, ir patys vietiniai taip sako, todėl labai populiarus viešasis transportas.

Susigaudys visvien greit valdžia, kad kainos kažkur Europoj daug didesnės, negu pas mus, tai teks pataisyti :)

Pietu Prancuzijoj, na ir visoj Prancuzijoj, taip pat. Mano peugeot 407 pernai metam kainavo 1260€, siemet jau 780€, nes nepadariau ivikiu, tada kaupias bonus taskai, kas metus 5% ir t.t. Bet net ir ilgiausiai vairuojantis zmogus be auto ivykiu metams moka ne maziau 200€.


  • 0

thumb.png


#22 Jimmy

Jimmy
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 4.533
  • Vieta:Kaunas
  • Automobilis:beliko tik opelis...

Parašyta 2017 gegužės 06 - 18:42

...

Susigaudys visvien greit valdžia, kad kainos kažkur Europoj daug didesnės, negu pas mus, tai teks pataisyti :)

Ką jau valdžia moka, tai kopijuoti mokesčius nuo turtingesnių valstybių...  :blush:


  • 0
... labai piktas diedas...

#23 Tadunce

Tadunce
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 537
  • Vieta:Ukmerge
  • Automobilis:P 407 HDi

Parašyta 2017 gegužės 09 - 23:02

Pietu Prancuzijoj, na ir visoj Prancuzijoj, taip pat. Mano peugeot 407 pernai metam kainavo 1260€, siemet jau 780€, nes nepadariau ivikiu, tada kaupias bonus taskai, kas metus 5% ir t.t. Bet net ir ilgiausiai vairuojantis zmogus be auto ivykiu metams moka ne maziau 200€.


Marko, lygini šalį, kurioje minimalus atlyginimas didesnis, nei mūsų šalyje vidutinis.  :) 

Man kol kas tikrai nėra problemų apdrausti keletą turimų automobilių, bet aš labai kategoriškas visokių neadekvatumų atžvilgiu. 
Pvz kai mokėjau po 50eur metams, draudimo bendrovės automobilius tvarkė viename servise. 
Dabar, kai moku 150eur, tvarko lygiai tame pačiame servise, kuriame "meistrai" dirba "popieriuje" rodant minimumą, realiai uždirba labai nedaug daugiau, nei kai mokėjau 50 eur. 
Na, o vadovas ramiai drožia premium klasės auto už 40k euro. 

Dėl tos pajamų nelygybės ir kapitalo koncentravimosi labai mažame rate, aš piktas dėl pelnimosi "skurdesniųjų" sąskaita 


  • 0

[Ex] P 406 2.1 Td
[Ex] P 406 2.0 Hdi

[Now] P407 2.0 Hdi


#24 diawollo

diawollo
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 1.928
  • Vieta:Panevėžys
  • Automobilis:Volvo S60 D5 120kW

Parašyta 2017 gegužės 09 - 23:35

Marko, lygini šalį, kurioje minimalus atlyginimas didesnis, nei mūsų šalyje vidutinis.   :) 

Man kol kas tikrai nėra problemų apdrausti keletą turimų automobilių, bet aš labai kategoriškas visokių neadekvatumų atžvilgiu. 
Pvz kai mokėjau po 50eur metams, draudimo bendrovės automobilius tvarkė viename servise. 
Dabar, kai moku 150eur, tvarko lygiai tame pačiame servise, kuriame "meistrai" dirba "popieriuje" rodant minimumą, realiai uždirba labai nedaug daugiau, nei kai mokėjau 50 eur. 
Na, o vadovas ramiai drožia premium klasės auto už 40k euro. 

Dėl tos pajamų nelygybės ir kapitalo koncentravimosi labai mažame rate, aš piktas dėl pelnimosi "skurdesniųjų" sąskaita 

Nu biški netaip kalbi :) Draudimo kaina tikrai 300proc. nepakilo. Nori pasakyt tą pačią mašiną prieš metus ar du draudei už 50, o dabar 150?

Tai draudimo kaina pakankamai gerai diferencijuoja pinigus. Turi galingą, gerų metų mašiną, gyveni didmiestį - brangiai draudies, nes turi pinigų. Gyveni kaime netoli miško, vairuoji kokią tai lupeną - moki žymiai mažiau.


  • 0

 Peugeot 406: 

3x3 point rear seat belts, ABS, Air conditioning, Alarm, Alloy wheels, Audio remote, Body coloured bumpers, CD, CD Multichanger, Climate control, Cloth seat trim, Cruise control, Driver`s airbag, Electric driver`s seat, Electric mirrors, Electric passenger`s seat, Electric sunroof, Folding rear seats, Front electric windows, Front fog lights, Headlight washers, Heated mirrors, Heated seats, Height adjustable drivers seat, Leather seat trim, Metallic Paint, Partial leather seat trim, PAS, Passenger`s airbag, Rear electric windows, Remote locking, Roof rails, Sat Nav, Service indicator, Side airbags, Steel wheels, Steering wheel rake adjustment, Steering wheel reach adjustment, Traction control, SPARCO, NOS, BREMBO, TOYO, MAXIMA, GARIŪNAI


#25 Tadunce

Tadunce
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 537
  • Vieta:Ukmerge
  • Automobilis:P 407 HDi

Parašyta 2017 gegužės 10 - 06:43

Automobilio metai praktiškai nedaro įtakos civiliniam. 
Tai jeigu turi 406 96m ar 508 11m, praktiškai skirtumo nėra (nebent galia, kubatūra ir pan)

Pasikartosiu, draudžiant pernai, skaičiavo kiek kainuos šiemet, nes pirma auto, ir pirmus metus brangiau. 
Tai po metų (t.y. šiais metais), turėjau mokėti ~85 eur. 

Atėjus draustis, pasakė, kad labai pakilo ir 160e. BAM. 

Ir pridūrė, kad ai, tai čia nieko, aš tikrai galvojau, kad daugiau nei 200 eur bus. 

P.s. nuo 50 iki 150 yra 200% pabrangimas :) 


  • 0

[Ex] P 406 2.1 Td
[Ex] P 406 2.0 Hdi

[Now] P407 2.0 Hdi


#26 Vaaaldas

Vaaaldas
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 987
  • Vieta:Lietuva, Vilkaviskis
  • Automobilis:Peogeut 406 1995

Parašyta 2017 gegužės 10 - 07:43

As noreciau padiskutuoti ka Jus galvojate apie tai.Draudziames auto  nedideliame mestelyje ,sakysime mes ten ir gyvename ,kuriuo vazinejame kiekviena diena sakysime i Vilniu  i darba.Draudimas bus per pus mazesnis.Kodel???.Arba tas pat atvejis , tik nevazinejame i darba o retkarciai atvaziuojame i Vilniu.Padaryti eismo ivyki zmogui kuris vazineja mazame mieste ,ir atvaziuoja i miesta , tikimybe tikrai didesne.Retorinis klausimas , ar draudimo bendroves sito nezino!!!!.Kodel draudimo sumos taip drastiskai skiriasi!!!


  • 0

#27 markGonzalez

markGonzalez
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 1.513
  • Vieta:Kaisiadorys
  • Automobilis:Peugeot 308 2.0 HDi 163 HP Peugeot 508 2.0 blueHDi 150 HP

Parašyta 2017 gegužės 10 - 09:15

Aš galvoju yra paprasta, Lietuvos draudimai žino, kad užsienyje draudimo paslaugos kainuoja brangiau, o po euro įvedimo atsirado puiki proga padidinti kainas, radus bet kokį pretekstą tam, kad galėtų pasipelnyti. Juk galėjau jau branginti ir anksčiau. Mat kažkodėl rado progą tik dabar.
  • 0

thumb.png


#28 diawollo

diawollo
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 1.928
  • Vieta:Panevėžys
  • Automobilis:Volvo S60 D5 120kW

Parašyta 2017 gegužės 10 - 09:24

Automobilio metai praktiškai nedaro įtakos civiliniam. 
Tai jeigu turi 406 96m ar 508 11m, praktiškai skirtumo nėra (nebent galia, kubatūra ir pan)

Pasikartosiu, draudžiant pernai, skaičiavo kiek kainuos šiemet, nes pirma auto, ir pirmus metus brangiau. 
Tai po metų (t.y. šiais metais), turėjau mokėti ~85 eur. 

Atėjus draustis, pasakė, kad labai pakilo ir 160e. BAM. 

Ir pridūrė, kad ai, tai čia nieko, aš tikrai galvojau, kad daugiau nei 200 eur bus. 

P.s. nuo 50 iki 150 yra 200% pabrangimas :)

Tai tave ten gal draudėja mausto. Tikrinai internete kainas? Man, šeimos nariam kas turi mašinas, draugam tai draudimas kokį 10 -20 eurų pabrango t.y. apie 15-20proc. Pvz. ankščiau mokėjau apie 65, dabar kažkas 75.

Arba gal kokių įvykių turėjai, kad tau taip nežmoniškai pabrango?

 

O dėl draudimo miesto. Tai turi draustis pagal tą miestą kuriam registruotas arba kitaip įvykiui esant draudimas tik 50proc. žalos padengs.

 

P.S. nuo 50 iki 150 yra 300% arba trys kartai: http://www.tavoskaic...tu-skaiciuokle/


  • 0

 Peugeot 406: 

3x3 point rear seat belts, ABS, Air conditioning, Alarm, Alloy wheels, Audio remote, Body coloured bumpers, CD, CD Multichanger, Climate control, Cloth seat trim, Cruise control, Driver`s airbag, Electric driver`s seat, Electric mirrors, Electric passenger`s seat, Electric sunroof, Folding rear seats, Front electric windows, Front fog lights, Headlight washers, Heated mirrors, Heated seats, Height adjustable drivers seat, Leather seat trim, Metallic Paint, Partial leather seat trim, PAS, Passenger`s airbag, Rear electric windows, Remote locking, Roof rails, Sat Nav, Service indicator, Side airbags, Steel wheels, Steering wheel rake adjustment, Steering wheel reach adjustment, Traction control, SPARCO, NOS, BREMBO, TOYO, MAXIMA, GARIŪNAI


#29 Tadunce

Tadunce
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 537
  • Vieta:Ukmerge
  • Automobilis:P 407 HDi

Parašyta 2017 gegužės 10 - 09:52

Taip, kitur pigiau, bet anksčiau ji bene pigiausiai mums padarydavo. Šiokia tokia pažįstama.. 

Neinterpretuok savaip - PABRANGIMAS yra 200% :) 

Tarp kainų skirtumas 3 kartai, bet būtent akcentavai pabrangimą. Tai jis yra 100eur - t.y. 200% :)

Tokias formuluotes dar sugebu ir be skaičiuoklių suskaičiuoti, dėkui  :good: 

Jei kainuotų 50eur - pabrangimas 0% , o ne 100proc, kaip nori pritempti 


  • 0

[Ex] P 406 2.1 Td
[Ex] P 406 2.0 Hdi

[Now] P407 2.0 Hdi


#30 diawollo

diawollo
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 1.928
  • Vieta:Panevėžys
  • Automobilis:Volvo S60 D5 120kW

Parašyta 2017 gegužės 10 - 12:24

Taip, kitur pigiau, bet anksčiau ji bene pigiausiai mums padarydavo. Šiokia tokia pažįstama.. 

Neinterpretuok savaip - PABRANGIMAS yra 200% :) 

Tarp kainų skirtumas 3 kartai, bet būtent akcentavai pabrangimą. Tai jis yra 100eur - t.y. 200% :)

Tokias formuluotes dar sugebu ir be skaičiuoklių suskaičiuoti, dėkui  :good: 

Jei kainuotų 50eur - pabrangimas 0% , o ne 100proc, kaip nori pritempti 

Nu ok :D tavo tiesa  :beer:

Bet į tą pinigų temą, tai aš visai už didesnius mokesčius mašinoms. Dabar kai pasižiūri kas darosi daugiabučių kiemuose. Vienas butas - mašinos 3. Važinėja su viena. Antra šiaip zapasui. O trečios niekas neperka ir pūna netoli vaikų smėlio dėžės  :doh:


  • 0

 Peugeot 406: 

3x3 point rear seat belts, ABS, Air conditioning, Alarm, Alloy wheels, Audio remote, Body coloured bumpers, CD, CD Multichanger, Climate control, Cloth seat trim, Cruise control, Driver`s airbag, Electric driver`s seat, Electric mirrors, Electric passenger`s seat, Electric sunroof, Folding rear seats, Front electric windows, Front fog lights, Headlight washers, Heated mirrors, Heated seats, Height adjustable drivers seat, Leather seat trim, Metallic Paint, Partial leather seat trim, PAS, Passenger`s airbag, Rear electric windows, Remote locking, Roof rails, Sat Nav, Service indicator, Side airbags, Steel wheels, Steering wheel rake adjustment, Steering wheel reach adjustment, Traction control, SPARCO, NOS, BREMBO, TOYO, MAXIMA, GARIŪNAI


#31 Laimonas

Laimonas
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 6.129
  • Vieta:Klaipėda/Gargždai
  • Automobilis:Peugeot 5008 GT-Line Plus

Parašyta 2017 gegužės 10 - 13:56

O as buciau uz, jog valtybe kompensuotu daleiskim 3000e naujo automobilio isigijimui, jei jis yra EURO6+ ir nesvarbu, jis uz 10000e ar uz 100000e, butu tie patys 3000e. Nauji automobiliai turetu buti apmokestinami 50% mazesniu automobiliu metiniu mokesciu, nei seni, gamta tersiantys kibirai, kuriu kas antras nenaudojamas. Tai butu didziulis paskatinimas rinktis nauja masina ir atnajinti auto parka.

 

Manot kvailai mastau? Taip yra ne vienoje europos valstybeje, mokesciai kompensavimui butent surenkami is metiniu/menesiniu mokesciu automobiliams, taip butu visi suinteresuoti pirkti NAUJA ekonomines arba vidutines klases auto is salono, o ne 7-10 metu limuzina uz 5000-10000e.

 

Paskaiciuojam protingieji kurmiai. Pavyzdys.

 

Pusetinos komplektacijos Peugeot 308 ar tai Kia CEED ar tas pats Opel Astra, kainuotu apie 15k. Turim 5000e, darom pradini. Lieka issimoket 10k, valstybe remia 3k, lieka 7000e. Imam likutine verte 25% (minimum tokia), tai iseina 3750e. 7000-3750=3250EUR. Butent tiek reiketu issimoketi bankui + palukanos 1.8-2.0%. Gautusi bendroje sumoje 3700e 5 metam. Kas menesi moketum po 60e. TIEK manau daugelis sugebetu ismoketi, turintis 5000e sutaupytu naudotam 10 metu lauzui. Po 5 metu turime galimybe ismoketi 3750e ir masina tavo (bet po 5 metu jos likutie verte su TIKRA rida bus zymiai didesne, taigi atpirkus ir pardavus bus vel pradinis inasas sekanciam naujam), arba pratesiam lizinga ir droziam toliau, bet jau su +50% didesniu automobiliu mokesciu.

 

TIK SITAIP butu galima persodinti is SENU MIRTIES masinu, be oro pagalviu ir su tusciais ismetimo bakeliais. O susirinktu tai 100%.

 

KITAS DALYKAS, poziuris. AS SU TRIPERIU NEVAZIUOSIU. MAN REIK DIDELIO SEDANO, su DYYYDELIU varYYYYkliu, pimpala pasimatuot...


Šį pranešimą redagavo Laimonas: 2017 gegužės 10 - 13:58

  • 0

Peugeot, Citroen, DS, Renault, Dacia - diagnostika. FAP, EGR programavimas, chiptuning. 8sesi70penki7638

autofrance.lt


#32 Dolcis

Dolcis
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 1.082
  • Automobilis:Peugeot 307 ir 206

Parašyta 2017 gegužės 10 - 17:08

Del draudimo,man siais metais buvo brangesnis gal 7ar 8 eurais ,nepamenu,bet tikrai ne 150proc brangimas
Del nauju auto Laimonui pritariu koki 80proc,nesutikciau kad koks 5bmv 5metu maziau saugus uz nauja Kia Ceed,jei bmw su svaria istorija ir pagalvem sveikom.O ir pritarkit vaziavimo nesulyginsim kur bmw ku ceed.Bet visa kita tiesa totali,tie kas renkas auto kaip priemone is tasko A i B nulekt toks naujos auto varijantas superinis butu.Bet kam masina dar ir malonuma teikia des skersa ant to ceed'o....pasikartosiu,nuomavau nauja seat ibiza,mazda 2 ,ford focus dar kelias auto,bet sedes oro uoste i savo vidutines klases dyzeli su 180000rida suprantu kokie anie kibirai buvo(focusas dar nieko,ji uzskaityt galima)
Kiekvienai vartotoju kategorijai savo tegu buna,kol mokesciai leidzia tai,o kai pakils gal ir pergalvosiu savo pozicija jei bus labai brungu 3-5metu auto islaikyt
  • 0
<p>308sw 1.6ehdi 2013

#33 Baranke

Baranke
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 240
  • Vieta:Kaunas
  • Automobilis:Šeimamobilis C-MAX

Parašyta 2017 gegužės 10 - 19:57

Kodėl pabrėžiat ar kaime draudiesi ar mieste ? Tokio dalyko negirdėjau. Nuo ko tas priklauso ? Kur automobilis registruotas pagal tech. pasą ?


  • 0
|Be yourself. Inspire others|

#34 diawollo

diawollo
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 1.928
  • Vieta:Panevėžys
  • Automobilis:Volvo S60 D5 120kW

Parašyta 2017 gegužės 10 - 20:12

Kodėl pabrėžiat ar kaime draudiesi ar mieste ? Tokio dalyko negirdėjau. Nuo ko tas priklauso ? Kur automobilis registruotas pagal tech. pasą ?

Pagal gyvenimąją vietą man rodos priklauso - kuriam mieste savininkas registruotas. Pvz. draustis Vilniaus mieste registruotam ir kokioj Akmenėj, tai kaina gal dvigubai skirsis.


  • 0

 Peugeot 406: 

3x3 point rear seat belts, ABS, Air conditioning, Alarm, Alloy wheels, Audio remote, Body coloured bumpers, CD, CD Multichanger, Climate control, Cloth seat trim, Cruise control, Driver`s airbag, Electric driver`s seat, Electric mirrors, Electric passenger`s seat, Electric sunroof, Folding rear seats, Front electric windows, Front fog lights, Headlight washers, Heated mirrors, Heated seats, Height adjustable drivers seat, Leather seat trim, Metallic Paint, Partial leather seat trim, PAS, Passenger`s airbag, Rear electric windows, Remote locking, Roof rails, Sat Nav, Service indicator, Side airbags, Steel wheels, Steering wheel rake adjustment, Steering wheel reach adjustment, Traction control, SPARCO, NOS, BREMBO, TOYO, MAXIMA, GARIŪNAI


#35 vyrgaz

vyrgaz
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 396
  • Vieta:Kaunas-Kėdainiai
  • Automobilis:407sw 1,8 92kw 06'

Parašyta 2017 gegužės 10 - 20:24

Didmiesčiuose rizikos koeficientas didesnis, todėl ir įmoka didesnė.
  • 0

#36 tadas1991

tadas1991

    Normaliai

  • Senbuviai
  • Pranešimai: 5.925
  • Vieta:Kaunas
  • Automobilis:Peugeot: 406 Break 2,0HDi 80kw, 206sw 1,4i ; Citroen: BX,C15,ZX; ir dar antrs golfz

Parašyta 2017 gegužės 11 - 04:45

O as buciau uz, jog valtybe kompensuotu daleiskim 3000e naujo automobilio isigijimui, jei jis yra EURO6+ ir nesvarbu, jis uz 10000e ar uz 100000e, butu tie patys 3000e. Nauji automobiliai turetu buti apmokestinami 50% mazesniu automobiliu metiniu mokesciu, nei seni, gamta tersiantys kibirai, kuriu kas antras nenaudojamas. Tai butu didziulis paskatinimas rinktis nauja masina ir atnajinti auto parka.

 

Manot kvailai mastau? Taip yra ne vienoje europos valstybeje, mokesciai kompensavimui butent surenkami is metiniu/menesiniu mokesciu automobiliams, taip butu visi suinteresuoti pirkti NAUJA ekonomines arba vidutines klases auto is salono, o ne 7-10 metu limuzina uz 5000-10000e.

 

Paskaiciuojam protingieji kurmiai. Pavyzdys.

 

Pusetinos komplektacijos Peugeot 308 ar tai Kia CEED ar tas pats Opel Astra, kainuotu apie 15k. Turim 5000e, darom pradini. Lieka issimoket 10k, valstybe remia 3k, lieka 7000e. Imam likutine verte 25% (minimum tokia), tai iseina 3750e. 7000-3750=3250EUR. Butent tiek reiketu issimoketi bankui + palukanos 1.8-2.0%. Gautusi bendroje sumoje 3700e 5 metam. Kas menesi moketum po 60e. TIEK manau daugelis sugebetu ismoketi, turintis 5000e sutaupytu naudotam 10 metu lauzui. Po 5 metu turime galimybe ismoketi 3750e ir masina tavo (bet po 5 metu jos likutie verte su TIKRA rida bus zymiai didesne, taigi atpirkus ir pardavus bus vel pradinis inasas sekanciam naujam), arba pratesiam lizinga ir droziam toliau, bet jau su +50% didesniu automobiliu mokesciu.

 

TIK SITAIP butu galima persodinti is SENU MIRTIES masinu, be oro pagalviu ir su tusciais ismetimo bakeliais. O susirinktu tai 100%.

 

KITAS DALYKAS, poziuris. AS SU TRIPERIU NEVAZIUOSIU. MAN REIK DIDELIO SEDANO, su DYYYDELIU varYYYYkliu, pimpala pasimatuot...

Nesutinku, nes kasdieną po miestą maluosi su 20 metų amžiaus ir senesniais automobiliais. Man tiesiog taip patinka, galiu turbūt vairuoti ir naujesnį. Pabandžiau C5 2003čių pavairuot, metus paturėjau, iš jų pusę metų stovėjo, dabar mama važinėja patenkinta... apie dar naujesnį pagalvus išvis smagumas dingsta. Remontuoti juos įdomu, smagu, bet važinėjimui nenorėčiau.

Tai dabar man tada diskriminacija gaunasi, nes mano mašina, kuri man patinka, yra be ABS, be oro pagalvių ir su GAMYKLIŠKAI TUŠČIAIS išmetimo bakeliais (nėra katulio, tiesiog paprasti keli bakeliai su paprastais koriais) :)

Aš suprantu, kad yra taršos mokestis pagal skaičiavimus, bet man taršos mokestis pagal automobilio amžių nepatinka. Nes tokiu atveju moka daugiausiai tas, kas turi mažiausiai pinigų, irgi labai negražu. Nors jo senesnis automobilis jo gamybos metu atitiko visus tuo metu taikytus ES arba vietinius (jei dar nebuvo ES ir panašiai) teisės aktus ir buvo neteršiantis gamtos daugiau, negu reikia. Eilinis įstatymo taikymas atgaline data. Iš manęs taip jau atėmė galimybę sėdėti ant pilnos galios motociklo be papildomo perlaikymo, trūko dviejų savaičių ir buvo pritaikytas įstatymas atgaline tvarka.

O visi mano nenaudojami automobiliai ramiai stovi nuosavo namo kieme, t.y. privačioje valdoje, ar garaže, iš jų niekas nevarva ir gamtos jie stovėdami neteršia, taip kad irgi, neverskime kiemus užgrūdančių nemąstančių piliečių atsakomybės ant visų kitų, kurie taip pat turi nenaudojamų automobilių. 

Vokiečiai labai gerai prisitaikė geltonus numerius tuo reikalu. Žinai, kad važinėsi su mašina 3 mėnesius iš dvylikos, vadinasi moki 25proc. metinio mokesčio, 25proc. draudimo ir t.t. Arba dar yra kažkokie tai numeriai, kurie galioja tai mašinai, ant kurios uždėti. Draudimas tuomet kainuoja daug, nes galima dėti ant labai galingos ir labai negalingos, bet užtat gali žiemą važinėti su savo kibiru, o vasarą išsitraukti kokį raritetą pakeliaut po pasaulį, ir nereikia dviejų draudimų ir kitos brechnios. Anglai turi SORN statusą, kur automobilis nenaudojamas ir gali stovėti įregistruotas niekam netrukdomas privačioje valdoje ne ant valstybinio kelio ar kiemo. Nori važiuoti - nusiimi statusą, susimoki taxą, draudimą ir važiuoji. Nu vat jei norima kažką uždrausti arba apmokestinti, tai reikia pirma sugalvoti kažkokią išeitį piliečiams, kurie nenori mokėti už orą. Nes čia geras bajeris apmokestinti mašinas ir tikėtis pinigų surinkimo X, o paskui sužinoti, kad iš tikro pinigų surinkimas bus X/2, nes tik tiek mašinų piliečiams realiai reikia. Ir aišku tuomet galima priimti, kad tos mašinos bus sunaikintos. Bet iš tikro bus sunaikinti tik jų dokumentai ir leidimai važiuoti eisme, kaip realiai yra dabar padaryta. Tai normalus pilietis toliau daugiabučio kieme savo grabą laiko, nes numerių niekas jam nenukabina, o aš, pamiršęs kartą per pusmetį mėnesiui apdrausti nenaudojamą mašiną, dabar sužinau, kad ji išregistruota. Kadangi mašina jau yra paruošta naujai TA (baigėsi vasarį, nevažiuota nuo lapkričio) ir toliau ruošiama kelionei į Afriką, tai dabar kad pravaryt TA, normaliai nebegaliu imti vienadienio lapo nuvažiavimui į TA, o turiu kaip debilas samdyt tralą. Aišku, niekas to tralo nusamdys, o nuvažiuos tyliai ramiai savo eiga, kaip ir visada. Mašinai 28 metai, o dar ne kiekviena 8nių metų tokia tvarkinga, ir toli gražu ne kiekvienas tiek prižiūri techninę būklę 8nių metų mašinai. Dabar vien dalių per pastaruosius du mėnesius pripirkau už maždaug trigubą kainą rinkos vertei. Dabar pasakykit, kad mano tuoj trisdešimtmetį švenčiantis variklis daugiau teršia gamtą, negu 2010tų dvilitris HDinas su išluptais FAPais, EGRais, katalizatorium, kiaura turbina ir besibaigiančiais purkštukais, žodžiu toks tipinis kasdieniškai gatvėmis riedantis ir troškų dūmą pučiantis vos mygtelėjus gazą triperis :)

Beje, aš čia neburbu ir nezyziu, su linksma gaidele rašau. Eilinį kartą apie demokratiją, tiesiog. Kai dėl 10proc. žemiausios grandies vargsta likę 90, o dėl 95kių procentų populiacijos debilų likę penki procentai dažnai negali jaustis žmonėmis. Draugas pasakojo, kad šiandien Prismoj buvo. Ten bankrotą jie išsikėlė, išsiparduoda. Tai susirinkę tie 95proc. ir viską neša. Viskas kainuoja pigiai, tai neša. Prekės išmetytos, rūbai virtę skudurais, liaudis perka... Primena 2004tųjų referendumą į Europos Sąjungą, kai už lipdukus davė berods už centą ar dar pigiau tūlikano su medžio drožlėmis, pigiausių miltelių, t-market cukraus, saldžiosios plytelės ar euro-alaus, toks pat vajus buvo... Ko neįperka, tai vagia, ir taip atvirai vagia. Pilna visa parduotuvė tuščių dėžučių... Nu ple...


Šį pranešimą redagavo tadas1991: 2017 gegužės 11 - 05:05

  • 1

Peugeot / Citroen ir kai kurių kitų automobilių remontas, priežiūra Kaune  :)

                                             autofrance.lt


#37 Vaaaldas

Vaaaldas
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 987
  • Vieta:Lietuva, Vilkaviskis
  • Automobilis:Peogeut 406 1995

Parašyta 2017 gegužės 11 - 08:23

Pagal gyvenimąją vietą man rodos priklauso - kuriam mieste savininkas registruotas. Pvz. draustis Vilniaus mieste registruotam ir kokioj Akmenėj, tai kaina gal dvigubai skirsis.

 

Didmiesčiuose rizikos koeficientas didesnis, todėl ir įmoka didesnė.

Tai apie ka as ir rasiau.Rizikos koeficiantas , atvaziavus zmogui kuris registruotas mazame miestelyje , ir moka uz draudima dvigubai pigiau tikrai yra didesnis .

Arba , ar yra ismokos skirtumas, jeigu eismo ivykis atsitiks mazame miestelyje ir dideliame.Man atrodo kad ne.

Tai va ir kyla klausimas kodel?Kodel taip drastiskai skiriasi imoku dydziai?

Kad rizika patekti i autoivyki dideliame mieste didesne , tai as suprantu , bet ne tokiu lygiu!


  • 0

#38 kujuots

kujuots
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 794
  • Vieta:Silale/Klaipeda
  • Automobilis:Peugeot 406 2.2Hdi 98(88->116) kw // 607 2.2Hdi 98kw

Parašyta 2017 gegužės 11 - 18:55

Tai apie ka as ir rasiau.Rizikos koeficiantas , atvaziavus zmogui kuris registruotas mazame miestelyje , ir moka uz draudima dvigubai pigiau tikrai yra didesnis .
Arba , ar yra ismokos skirtumas, jeigu eismo ivykis atsitiks mazame miestelyje ir dideliame.Man atrodo kad ne.
Tai va ir kyla klausimas kodel?Kodel taip drastiskai skiriasi imoku dydziai?
Kad rizika patekti i autoivyki dideliame mieste didesne , tai as suprantu , bet ne tokiu lygiu!


Todel kad tau pakyla rizika del to kaimietuko mieste besimalancio.
  • 0

#39 diawollo

diawollo
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 1.928
  • Vieta:Panevėžys
  • Automobilis:Volvo S60 D5 120kW

Parašyta 2017 gegužės 12 - 09:38

Ale rimtai čia kažkam normaliai draudimas padidėjo..

https://www.15min.lt...omis-662-795998


  • 0

 Peugeot 406: 

3x3 point rear seat belts, ABS, Air conditioning, Alarm, Alloy wheels, Audio remote, Body coloured bumpers, CD, CD Multichanger, Climate control, Cloth seat trim, Cruise control, Driver`s airbag, Electric driver`s seat, Electric mirrors, Electric passenger`s seat, Electric sunroof, Folding rear seats, Front electric windows, Front fog lights, Headlight washers, Heated mirrors, Heated seats, Height adjustable drivers seat, Leather seat trim, Metallic Paint, Partial leather seat trim, PAS, Passenger`s airbag, Rear electric windows, Remote locking, Roof rails, Sat Nav, Service indicator, Side airbags, Steel wheels, Steering wheel rake adjustment, Steering wheel reach adjustment, Traction control, SPARCO, NOS, BREMBO, TOYO, MAXIMA, GARIŪNAI


#40 Jimmy

Jimmy
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 4.533
  • Vieta:Kaunas
  • Automobilis:beliko tik opelis...

Parašyta 2017 gegužės 19 - 19:03

Jooo... Su jaunimu darbe pabazarini - visi spjaudosi. Daugumai plius 40-60 jevrų pabrango, nors jokių įvykių nepadarė...

Čia tipo - jaunas, vadinasi esi rizikos zonoje. Panašiai, kaip - birką klyne turi - galima kaliūzėn sodint, nes esi potencialus prievartautojas....  :ax:


  • 0
... labai piktas diedas...




Vartotojų skaito šią temą: 2

narių: 0, svečių: 2, slaptų narių: 0