Peršokti prie turinio


Šviesos visą parą


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 42

#1 Svečias_zbigis_*

Svečias_zbigis_*
  • Svečiai

Parašyta 2006 gegužės 18 - 14:44

Sveiki, šiandien tarp automobilistų daug šurmulio sukėlė naujiena, kad bus priimtas KET pakeitimas, nurodantis visus metus visą parą važinėti su trumposiomis šviesomis. Vienas laikraštis rašo, kad padaryti, jog šviesos veiktų visada yra gana paprasta, neva tai užtenka vieną saugiklį įstatyti į laisvą lizdą. Suprantu taip: rankenėlė nuplat įjungtų šviesų padėtyje, įkišus raktelį ir pasukus, šviesos užsidega ir išsijungia, kai išjugi rankenėle arba ištraukus raktelį. Mano turėtame fiat toks bajeris buvo - labai patogu - šviesas visąlaik laikai ant įjungtos padėties (nepamiršti niekada įjungti), o išsijungia ištraukiant raktelį. Ant dabartinio 306 yra buzeris, kuris primena, kad šviesos neišjungtos, atidarius dureles. Kaip padaryti, kad jos įjungus degtų nuolat, o užgestų tik ištraukiant raktelį arba pasukus rankenėlę į šviesų išjungimo padėtį?
  • 0

#2 Dziao

Dziao
  • Nuolatiniai dalyviai
  • Pranešimai: 375
  • Vieta:Klaipeda
  • Automobilis:Honda prelude 2.0 16v

Parašyta 2006 gegužės 18 - 15:06

Jei neklystu latvijoje taip ir yra sviesos kiaurus metus. As asmeniskai nelabai pritariu tokiam dalykui....
  • 0
Kai visi koziriai tavo rankose - gyvenimas pasiūlo žaisti šachmatais..

Honde prelude 2.0 16v 98kw ===Klaipeda===

#3 Svečias_Renaldas_*

Svečias_Renaldas_*
  • Svečiai

Parašyta 2006 gegužės 18 - 15:11

Del to priims pataisa ar ne tai nezinau ;) , bet padaryti tai ko tu nori yra labai parasta.... ^_^ Darai taip: (1 variantas) 1. Surandi ant sviesu ijungimo rankenos laida, ant kurio yra padodama +12v ir uzsidega faros, kai tu ijungi rankena ant artimu sviesu. 2. Kerpi ta laida. 3. Perki 12v automobiline paprasciausia rele ir pajungi ja taip: ant vieno komutojamo kontakto (bet kuriuo) padodi toki "+" laida, ant kuriuo itampa atsiranda ijungus degima (pvz. ant spyneles tikrai rasi koki galinga toki laida), o ant kito komutojamo kontakto pajungi savo perkirpto laido gala, kuris nueina link faru. Ta perkirpto laido gala kuris liko is rankenos, pajungi prie bet kuriuo reles valdymo kontakto, o kita valdymo kontakta jungi prie "-" arba mases, kitaip tariant. Stai ir viskas - dabar kai tu ijungus degima ijungsi faras jos gegs, nes rele gaus maitinima ir sujungs tavo laida kur yra pliusas prie ijungto degimo su laidu, kuris uzmaitina faras. Dabar kai tu isjungsi degima, "+" 12v dings is vieno laido ir faros uzges, ir buzeris nereks. (2 variantas) Surandi testerio ar el. schemu pagalba pagrindini "+12v "laida, kuris ateina ant ijungimo rankenos ir uzmaitina prekines bei tolimas faras kai tu jas ijungi.... Tada kerpi ji ir prie likusio nuo rankenos galiuko prijungi toki pakankamai galinga "+12v" laida, kuriame itampa atsiranda tik ijungus degima. Stai ir viskas. Tikiuosi tau viskas aisku ir siek tiek pades! ;) Sekmes ! :D
  • 0

#4 Snatch

Snatch
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 2.349
  • Vieta:Vilnius
  • Automobilis:batai

Parašyta 2006 gegužės 18 - 15:16

O man px, nes įsijungiu visada ranka. Pakankamas argumentas tas, kad sumažina susidūrimo tikimybę 15 proc.
  • 0

#5 moonas

moonas
  • Moderatoriai
  • Pranešimai: 2.135
  • Vieta:Vilnius
  • Automobilis:205gti 1.6, 205gti mi16, 205cti 1.9

Parašyta 2006 gegužės 18 - 15:18

O ka sakys senukas akumas ziema prie -29 bandant uzsivest su deganciom farom? :)
  • 0

#6 Svečias_zbigis_*

Svečias_zbigis_*
  • Svečiai

Parašyta 2006 gegužės 18 - 15:23

Kiti prietaisai pridusinami juk užvedinėjant. Na nebent tas pliusas, kur į spynelę ateina, duos tokią pačią srovę ir neprigesins lempų - tada jau bėda. bet jaučiu, kad kažkokia turėtų būti funkcija, juk pūgai pardavinėdavo savo modelius tarkim Suomijoj ar kažkur kitur, kur privaloma ištisus metus vartoti šviesą. Juk nemanau, kad atskiroms rinkoms atskiri komplektai laidų eina ar dar kokie bajeriai.
  • 0

#7 Svečias_zbigis_*

Svečias_zbigis_*
  • Svečiai

Parašyta 2006 gegužės 18 - 15:24

O ka sakys senukas akumas ziema prie -29 bandant uzsivest su deganciom farom? :)

Prie -29 geriau mašinos nekankint, o naudotis visuomeniniu transportu - pigiau kainuoja ir laiko mažiau užima (asmeninė šios žiemos patirtis).
  • 0

#8 Darka

Darka
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 5.860
  • Vieta:Vilnius
  • Automobilis:Peugeot 307

Parašyta 2006 gegužės 18 - 15:33

Įdomu ar pastoviai šviečiančios lempos "apšvies" mūsų vairuotojų mentalitetą? Kažkodėl dauguma avarijų įvyksta ne todėl, kad kažkas nepamatė atvažiuojančios auto. Šiaip aš asmeniškai už tokį dalyką, tik jo pasiteisinimas pas mus bus lygus 0. Ne nuo to galo pradedam, ne nuo to
  • 0

Peugeot 307
Citroen C-Crosser


#9 Svečias_zbigis_*

Svečias_zbigis_*
  • Svečiai

Parašyta 2006 gegužės 18 - 15:35

Įdomu ar pastoviai šviečiančios lempos "apšvies" mūsų vairuotojų mentalitetą? Kažkodėl dauguma avarijų įvyksta ne todėl, kad kažkas nepamatė atvažiuojančios auto. Šiaip aš asmeniškai už tokį dalyką, tik jo pasiteisinimas pas mus bus lygus 0. Ne nuo to galo pradedam, ne nuo to

Darka, referendumo niekas nesiruošia rengti, pas mus viskas nusprendžiama ten aukštai, už debesų uždangos :D
  • 0

#10 ro3

ro3
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 513
  • Vieta:Kaunas
  • Automobilis:Ne Peugeot ...

Parašyta 2006 gegužės 18 - 15:36

Seip tikrai idomu ar galima taip padaryti, kad uzvedus masina sviesos (trumpos) automatiskai isijungtu, o uzgesinus - issijungtu. Ir kaip tai padaroma?
  • 0
Rolandas +37067404745
97m. Fiat Ulysse Mano
ORLEN kaina

#11 Svečias_Kursis_*

Svečias_Kursis_*
  • Svečiai

Parašyta 2006 gegužės 18 - 18:39

Įdomu ar pastoviai šviečiančios lempos "apšvies" mūsų vairuotojų mentalitetą? Kažkodėl dauguma avarijų įvyksta ne todėl, kad kažkas nepamatė atvažiuojančios auto. Šiaip aš asmeniškai už tokį dalyką, tik jo pasiteisinimas pas mus bus lygus 0. Ne nuo to galo pradedam, ne nuo to

nu tipo kai pradejo ziema vazineti su lempom, labai sumazejo avariju. o ir sindei magistralej nustebau kiek su lempom vazineja. yra pragiedruliu, yra...
  • 0

#12 Maskolis

Maskolis
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 1.794
  • Vieta:Kaunas
  • Automobilis:SEAT Alhambra, Ford C-Max, Peugeot 406 Break 2.0HDi '00 (parduotas Juodulys)

Parašyta 2006 gegužės 18 - 18:47

Ypač juntamas šviesų privalumas pavasarį - kai dieną jų naudojimas patampa nebeprivalomas, ir visi skuba tuo naudotis. Akis jau nevalingai būna įpratusi, kad bet koks krebždantis daigtas ant kelio važiuoja su įjungtom liktarnom - tikrai lengviau pastebėti. O jei be šviesų = vadinasi stovi. O pavasarį tenka persiauklėti - tie be šviesų IRGI JUDA! :o Pakanka dienos, kad persiorientuotum. Bet man akivaizdu - dieną su šviesomis auto geriau pastebimas.
  • 0
NuotraukaKaukė juodas garvežys, Meilę nuvežė tolyn...

#13 Prokuror

Prokuror
  • Nariai
  • Pranešimai: 907
  • Vieta:Vilnius
  • Automobilis:206 hdi 9-5 Aero

Parašyta 2006 gegužės 19 - 06:00

Ypač juntamas šviesų privalumas pavasarį - kai dieną jų naudojimas patampa nebeprivalomas, ir visi skuba tuo naudotis.
Akis jau nevalingai būna įpratusi, kad bet koks krebždantis daigtas ant kelio važiuoja su įjungtom liktarnom - tikrai lengviau pastebėti. O jei be šviesų = vadinasi stovi. O pavasarį tenka persiauklėti - tie be šviesų IRGI JUDA! :o
Pakanka dienos, kad persiorientuotum. Bet man akivaizdu - dieną su šviesomis auto geriau pastebimas.

:beer:
100% pritariu. Ypač tai aktualu mieste kur iš kiemo išlįsdams nesuprasi - tę prisiparkavęs per pusmetrį nuo borto ar šliaužia pakraščiu šulinėlių nebodams :ph34r: Ir labai jau neįdomu kai tas supratimas ateina tavo šoninėse durelėse.
Autostradoj irgi kur kas aiškiau, kokiu greičiu antra juosta ateina pilkas bavariškas automobilis kai ruošiesi ką nors lenkt, jei bavariškas automobilis šviečia.

Darka, net pagal lietuvišką statistiką iki 15% аvarijų invyksta būtent dėl priežasties "ups, sorry, nepastebėjau" kai liustros neprivalomos.

Aš pac iš Danijos kažkada kai grįžau josios žemės ūkį pakėlęs, gal metus ant LT važinėjau 24/7 su liustromis. Pirmą pusmetį tam priežastis buvo permanentinės daylight running lights ant parsivaryto SAAB :D , tačiau kitą pusmetį ant poliko kažkaip pac junginėjau. Paskui, deja, atpratau :unsure:
  • 0

Pilkas šeimyninis lėktuvas, 250 arklių
Vyšninis miesto kibiriukas

Žalias šeimyninis autobusas - ex

Vynas pasenęs, sūris supelijęs, mašina be stogo - ex
Pilkas kūpas pagal amžių - ex
Mėlynas kūpas ne pagal amžių - ex

Mėlynas limuzinas - jaunuoliškai ir klubinei pradžiai - ex


#14 Darka

Darka
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 5.860
  • Vieta:Vilnius
  • Automobilis:Peugeot 307

Parašyta 2006 gegužės 19 - 07:24

nu tipo kai pradejo ziema vazineti su lempom, labai sumazejo avariju. o ir sindei magistralej nustebau kiek su lempom vazineja. yra pragiedruliu, yra...

Na aš truputį ne apie tai. Tiesiog prisiminiau visai neseną įvykį, kai du kretinai sugalvojo palenktyniaut ir tos lenktynės baigėsi vaikų dviratininkų kolonoj. Įdomu, ar būtų šviesos kuom padėję? Ir dar krūvos panašių pavyzdžių.
  • 0

Peugeot 307
Citroen C-Crosser


#15 aroone

aroone

    Zanūda

  • Moderatoriai
  • Pranešimai: 3.410
  • Vieta:Vilnius
  • Automobilis:P3008 GT-Line 1.5 BlueHDI AT8

Parašyta 2006 gegužės 19 - 07:29

Tiesiog prisiminiau visai neseną įvykį, kai du kretinai sugalvojo palenktyniaut ir tos lenktynės baigėsi vaikų dviratininkų kolonoj.

Tai, kad anot informacijos saltiniu, i vaikus ivaziavo ne kretinai, o visiskai niekuo detas Ulysse: kretinai ji nustume in autobusu stotele, tas in borta prakirto priekine padanga ir nuskrido tiesiai i dviratininku bureli o po to i laukus. :ph34r:
  • 0
Autobusų parkas. Paliuosintas.

#16 Darka

Darka
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 5.860
  • Vieta:Vilnius
  • Automobilis:Peugeot 307

Parašyta 2006 gegužės 19 - 07:55

Tai, kad anot informacijos saltiniu, i vaikus ivaziavo ne kretinai, o visiskai niekuo detas Ulysse: kretinai ji nustume in autobusu stotele, tas in borta prakirto priekine padanga ir nuskrido tiesiai i dviratininku bureli o po to i laukus.  :ph34r:

Aroone, aš ne apie niuansus. Nu blyn negi sunku suprast? A kokia v žopų raznica ar ulysse ar dar kas, esmė, kad šviesos ten niekuom nebūtų padėję. Čia taip kaip dėl rūkymo uždraudimo nuo kitų metų viešose įstaigose, pabandys koks barmenas plokščiagalviui pasakyt, kad nerūkytų, tai matyt ne tik su dantimis, bet likusiais kaulais atsisveikins, o jeigu bijodamas dėl savo sveikatos nieko nesakys, tada įstaiga gaus klizmą, o savininkas vėl tarkuos tą patį barmeną. Ir čia praktiškai visaprovincija tokia. Mums ne tokių įstatymų reikia. Beje aš kaip nerūkantis labai sveikinu visa tai, bet esmė ta, kad tokie iki negaliu gražūs įstatymai popieriuose tik ir lieka

Šį pranešimą redagavo Darka: 2006 gegužės 19 - 08:01

  • 0

Peugeot 307
Citroen C-Crosser


#17 Svečias_zbigis_*

Svečias_zbigis_*
  • Svečiai

Parašyta 2006 gegužės 19 - 07:58

Tai, kad anot informacijos saltiniu, i vaikus ivaziavo ne kretinai, o visiskai niekuo detas Ulysse: kretinai ji nustume in autobusu stotele, tas in borta prakirto priekine padanga ir nuskrido tiesiai i dviratininku bureli o po to i laukus. :ph34r:

Man irgi kažkaip keistai pasirodė, kad Ulysse lenktyniavo :wacko:
  • 0

#18 Svečias_Tomekas_*

Svečias_Tomekas_*
  • Svečiai

Parašyta 2006 gegužės 19 - 08:04

ROVER ir BMW automobiliams tai krastoj galima uzprogramuoti pastovu zibintu veikima. matyt tas pats imanoma ir zibinte peugeot automobiliams. asmeniskai as esu UZ si KET pakeitima ir, savo bei kitu saugumui, stengiuosi nuolat su ijungtais zibintais vazineti
  • 0

#19 aroone

aroone

    Zanūda

  • Moderatoriai
  • Pranešimai: 3.410
  • Vieta:Vilnius
  • Automobilis:P3008 GT-Line 1.5 BlueHDI AT8

Parašyta 2006 gegužės 19 - 08:10

Aroone, aš ne apie niuansus. Nu blyn negi sunku suprast?

Cia buvo tik lyrinis nukrypimas.
Man rods, dar pries 3 ar 4 metus rasiau apie priezastis, privertusiais mane uzmiescio keliuose vazineti su visuomet ijungtomis sviesomis ir kodel maniskis ex buvo pervestas i skandinaviska sviesu rezima....Kazkotais nebesinori sutikti automobilio, kuris lenkimo manevra pradeda likus 100m iki priespriesiais atvaziuojancio manes :blink:
  • 0
Autobusų parkas. Paliuosintas.

#20 sukceno

sukceno
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 651
  • Vieta:Vilnius
  • Automobilis:C4 Grand Picasso 1,6HDi robot 2009

Parašyta 2006 gegužės 19 - 08:38

uz visom keturiom. akumui nekenkia, nes lempos uzsidega tik tada, kai pradeda dirbti variklis.Kol suka starteris, jos nedega.
  • 0




Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0