Peršokti prie turinio


Vairuotojai ir alkoholis


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 56

Apklausa: Vairuotojai ir alkoholis (132 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Vairuotojai ir alkoholis

  1. Pats nevairuoju neblaivus ir niekada neleidžiu vairuoti išgėrusiam draugui. (16 balsai(-ų) [13.11%])

    Balsavimo varianto procentinis santykis: 13.11%

  2. Pats nevairuoju neblaivus, bet esu matęs, kaip tai daro mano draugai. (21 balsai(-ų) [17.21%])

    Balsavimo varianto procentinis santykis: 17.21%

  3. Pats nevairuoju neblaivus, bet esu važiavęs automobilyje, kurį vairavo neblaivus asmuo. (9 balsai(-ų) [7.38%])

    Balsavimo varianto procentinis santykis: 7.38%

  4. Manau, kad išgėrus bokalą vairuoti ne nuodėme - juk iki 0,4 promilių galima. (40 balsai(-ų) [32.79%])

    Balsavimo varianto procentinis santykis: 32.79%

  5. Esu vairavęs net būdamas gerokai įkaušęs. (21 balsai(-ų) [17.21%])

    Balsavimo varianto procentinis santykis: 17.21%

  6. Esu vairavęs net būdamas gerokai įkaušęs, su pilnu automobiliu keleivių. (7 balsai(-ų) [5.74%])

    Balsavimo varianto procentinis santykis: 5.74%

  7. Esu padaręs avariją būdamas neblaivus. (8 balsai(-ų) [6.56%])

    Balsavimo varianto procentinis santykis: 6.56%

Balsuoti Svečiai balsuoti negali

#1 Svečias_jurgacka_*

Svečias_jurgacka_*
  • Svečiai

Parašyta 2007 lapkričio 09 - 12:59

Kai autoįvykis įvyksta dėl neblaivaus vairuotojo kaltės, jį pasmerkia visa visuomenė. Tačiau realybėje dažniausiai tenka stebėti, kad visi esame linkę pateisinti save ar savo draugus - vienas kitas bokalas alaus mums atrodo menkniekis, o sulaikyti įkaušusį draugą mes nematome būtinybės (o kaipgi jis kitaip grįš namo?). Jei panaši tema ir buvo, siūlyčiau pažvelgti į ją šiek tiek kitaip. Pagalvoti ir apie tai, ar kartais pagalvojame apie kitus ir sulaikom juos nuo neprotingo žingsnio?
  • 0

#2 Svečias_Kursis_*

Svečias_Kursis_*
  • Svečiai

Parašyta 2007 lapkričio 09 - 13:18

0,4 promiles man yra 2-3 bokalai alaus (priklausomai nuo nuovargio, sotumo, laiko, per kuri isgeriu) arba ~ 100 gr. degtines. Manau, kad tai yra ne labai mazai. Asmeniskai as prie 0,4 net nenoriu sesti prie vairo - esu akivaizdziai durnas (ypac kai nuo alaus moteriski hormonai gaminasi :D ). Nesuprantu, kaip ne kuriose salyse leidziama 0,8 :wacko: Bet po bokalo, esant palankioms minetoms aplinkybems) sedu drasiai. ir manau, kad 0,0 legalus limitas yr nonsensas. vien del to, kad sveiki abstinentai lengvai ipus 0,1. po kokio kefyro vartojimo gali ir dar daugiau.
  • 0

#3 Albertas

Albertas
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 2.114
  • Vieta:Vilnius
  • Automobilis:Peugeot 206 S16

Parašyta 2007 lapkričio 09 - 13:21

Nesu as abstinentas, bet girtas masinos 'negasdinu'. Alaus retkarciais truputi normuotai isgeriu ir pavairuoju, bet tuo nepiktnaudziauju
  • 0

#4 mexx99

mexx99
  • Nuolatiniai dalyviai
  • Pranešimai: 478
  • Vieta:Vilnius
  • Automobilis:Peugeot 406 hdi 2002 m.

Parašyta 2007 lapkričio 09 - 13:22

jeigu kavinej ar bare - leidziu viena bokala alaus isgerti, jeigu kur nors pas draugus mini susibegimas buna ir zmona atsisako vairuot - isgeriu viena NORMALAUS alaus, ir viena ar du NEalkoholinio pajamu va taip va :rolleyes:
  • 0
Rūkyti rūkysiu, bet gerti nemesiu :)

#5 Svečias_Mazulis_*

Svečias_Mazulis_*
  • Svečiai

Parašyta 2007 lapkričio 09 - 13:23

Po vieno bokalo dar sedu prie vairo, po dvieju - jau ne. Jau du bokalai manu bet kuriam zmogui reakcija suletina.. :)
  • 0

#6 Mamutas

Mamutas
  • Moderatoriai
  • Pranešimai: 4.991
  • Vieta:Vilnius
  • Automobilis:be stogo

Parašyta 2007 lapkričio 09 - 13:27

Jei zhinau kad reiks vairuot - daugiau 0,3l alaus negeriu... Kazhkada turejom rimta matuokly, tai visi stebejosi kaip man promiles greit ishgaruoja - po 3 atrodo buteliu alaus, praejus gal porai valandu man rode leistinas ribas... Kita karta po stipresniu gerimu vartojimo ir praejus valandai kitai - vel mano skaiciukai buvo mazhiausi (gerem po lygiai)... Bet ir tai zhinodams ishlieku principingas - arba visai ne, arba max 0,3l alaus... -_-
  • 0

#7 Svečias_bole_*

Svečias_bole_*
  • Svečiai

Parašyta 2007 lapkričio 09 - 13:38

Prašyčiau išaiškinimo: ar "neblaivus" apklausos variantuose reiškia "išgėręs bent lašą" ar "išgėręs pakankamai, kad tikėtina, jog galiu pripūsti 0.4 prom."? Mes su žmona beveik ortodoksiškai laikomės principo, kad nė lašo prieš vairavimą. Galiu ant pirštų suskaičiuoti tuos nuodėmingus kartus, kai buvau išgėręs GURKŠNĮ alaus ar LAŠĄ vyno likus ne mažiau kaip 4 - 5 valandos iki važiuojant. Taip pat visada draugams pasakau savo bjaurią nuomonę apie kad ir mažo alaus bokalo gėrimą prieš vairuojant. Ir apie rūkymo žalą. Ir dar visada liepiu užsisegti diržus gale savo mašinoje. Vienu žodžiu esu bjaurus zanūda, na, aišku, ne toks, kaip kai kurie gerbiami šios erdvės prelegentai :lol:. Šiaip ar taip šie mano principai manęs neslegia ir nevaržo, o jei kam mano moralizavimai nepatinka, pasako, kad užsikiščiau. Bet turiu išpažinti ir nuodėmes: kartais tenka važiuoti stipriai pavargusiam (tas, kaip žinia, itin pavojinga), kartais šneku telefonu, t.y., trumpam atsiliepiu į skambutį, kad pasakyčiau, jog vairuoju ir netgi kartais duoduosi vežamas vieną bokalą išgėrusio draugo. Vadinasi, turiu kurlink tobulėti :D
  • 0

#8 Katinas

Katinas
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 382
  • Vieta:Vilnius
  • Automobilis:Yaris, 106XSi, Pantheon 125.

Parašyta 2007 lapkričio 09 - 13:40

Jezus.. Vien sventieji cia pas mus.. ^_^
  • 0
Variantas B

#9 Algirdas

Algirdas

    Įkopęs į penktą dešimtį

  • Senbuviai
  • Pranešimai: 2.866
  • Vieta:Lietuvos kaimelis
  • Automobilis:batai....

Parašyta 2007 lapkričio 09 - 13:42

siaip seniau ir be plonkes namo grizdavau.... dabar biskuti pasikeiciau....
  • 0
keista... ir vel ne Pugas

#10 deadsilense

deadsilense
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 385
  • Vieta:Kaunas- samogitia
  • Automobilis:Peugeot 605

Parašyta 2007 lapkričio 09 - 13:44

as tai ir tos nuomones arba geri arba vairuoji, neisiaizduoju kaip galima suderint kad ir viena buteli alaus(tipo cia nieko tokio) ir iskart sest vaziuoti, jei neimanoma gert ir nebevaziuot, tai geriau pasirinkti varianta negert ir vaziuoti :lyzht: , ar taip sunku to atsisakyti?
  • 0
Andrius

#11 Svečias_jurgacka_*

Svečias_jurgacka_*
  • Svečiai

Parašyta 2007 lapkričio 09 - 13:52

Prašyčiau išaiškinimo: ar "neblaivus" apklausos variantuose reiškia "išgėręs bent lašą" ar "išgėręs pakankamai, kad tikėtina, jog galiu pripūsti 0.4 prom."?

Jautė mano širdis, kad kas nors prisikabins :). Jei būčiau dar sudiferencijavusi pagal promiles ir girtumo laipsnius - neužtektų vietos tai apklausai, todėl palikau spręsti patiems. Asmeniškai man blaivus žmogus, tai 0,0 promilių. Visi kuriems netinka ši riba, nebėra blaivūs :).

P.s., kas ten sakė, kad nuo kefyro galima 0,1 pripūst :). Kažkada mitų griovėjai griovė šį mitą. Kiek pamenu, sugriovę, nors kefyrą gėrė kibirais.

Asmeniškai aš negeriu nei kavos su brendžiu kavinėj nei saldainių su likeriu nevalgau. Nors, kai nusipirkau automobilį, išvis pradėjau daug mažiau gert. Dabar bokalas alaus - ir dainuoju. Ką sutaupau ant alkoholio, išleidžiu automobiliui :D
  • 0

#12 Snatch

Snatch
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 2.349
  • Vieta:Vilnius
  • Automobilis:batai

Parašyta 2007 lapkričio 09 - 13:56

siaip seniau ir be plonkes namo grizdavau.... dabar biskuti pasikeiciau....

Aš irgi po biškį proto trupinių prisirankiojau kažkaip... Labai padėjo pūtimas po sočių pietų ir bokalo alaus. Jeigu atmintis nepaveda, buvo 0.1 promilės. Tada baisiai nusigandau, nes buvau visiškai tikras kad bus nuliai.
  • 0

#13 Maestro

Maestro
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 2.005
  • Vieta:Vilnius
  • Automobilis:SOFA (Subaru Opel Forester Astra)

Parašyta 2007 lapkričio 09 - 14:03

Jei zhinau, kad reiks vairuoti, stengiuosi ishvis negerti. Mane labiau neramina vazhiavimas kita diena po ishgertuviu. Kai jau jautchiu, kad tikrai nepajegus, tai nevairuoju, bet kartais gali ir nepajausti kada ta riba. Vis galvoju apie rimta alkotesteri, bet brangus padlos.
  • 0
Žmonių veikla šildo klimatą. Todėl aš ir stengiuos nieko neveikt.
© J. Erlickas

#14 Svečias_bole_*

Svečias_bole_*
  • Svečiai

Parašyta 2007 lapkričio 09 - 14:03

siaip seniau ir be plonkes namo grizdavau....

Būtų mano valia, tai būtų kvalifikuojama kaip pasikėsinimas nužudyti. Su atitinkama laisvės atėmimo bausme. Tik aišku, neužtektų kalėjimų visus tokius degradus sutalpinti...
  • 0

#15 Argus

Argus
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 310
  • Vieta:Klaipėda
  • Automobilis:Peugeot 306 xt

Parašyta 2007 lapkričio 09 - 14:09

taurę vyno ar 2x40 gr degtinės išgėrusi po tam tikro laiko vairuoju, tačiau jei žinau kad gersiu - mašiną palieku namuose. O kažkada esu kelis kartus važiavusi kai vairuodavo girti.
  • 0
Artimiausias kelias į vyro širdį - skalpeliu per krūtinės ląstą.

#16 Mamutas

Mamutas
  • Moderatoriai
  • Pranešimai: 4.991
  • Vieta:Vilnius
  • Automobilis:be stogo

Parašyta 2007 lapkričio 09 - 14:10

Būtų mano valia, tai būtų kvalifikuojama kaip pasikėsinimas nužudyti. Su atitinkama laisvės atėmimo bausme. Tik aišku, neužtektų kalėjimų visus tokius degradus sutalpinti...

et... pareigunas gi - ishsisuktu... :ph34r:
  • 0

#17 Svečias_jurgacka_*

Svečias_jurgacka_*
  • Svečiai

Parašyta 2007 lapkričio 09 - 14:11

Amerikoje (nepasakysiu, kuriose valstijose) už vairavimą išgėrus sodina į kalėjimą. Įrašai apie tai byloje lieka visam gyvenimui - kur beeisi darbintis, kada tik Tave sustabdys policija, visi žinos, kad sykį buvai pagautas neblaivus už vairo. Gal laikas ir LT iš pažeidimo pervadint į nusikaltimą?
  • 0

#18 Svečias_Kursis_*

Svečias_Kursis_*
  • Svečiai

Parašyta 2007 lapkričio 09 - 14:15

P.s., kas ten sakė, kad nuo kefyro galima 0,1 pripūst :). Kažkada mitų griovėjai griovė šį mitą. Kiek pamenu, sugriovę, nors kefyrą gėrė kibirais.

as sakiau, man sita aiskino diplomuotas medikas. pats savo akimis regejau, kaip abstinentas ivare 0,1, o as tuo metu 0,0 nors buvau kazkur pries 6 valandas baiges didele girtuoklyste.

kiek suprantu, kefyro poveikis gali buti labai priklausomas nuo gerejo fiziologijos. kuo jis daugiau valancininkas- tuo labiau.

amerikonai turi kefyro?
siaip gera mintis, reix tureti omeniuose.
  • 0

#19 Svečias_Mazulis_*

Svečias_Mazulis_*
  • Svečiai

Parašyta 2007 lapkričio 09 - 14:15

Amerikoje (nepasakysiu, kuriose valstijose) už vairavimą išgėrus sodina į kalėjimą. Įrašai apie tai byloje lieka visam gyvenimui - kur beeisi darbintis, kada tik Tave sustabdys policija, visi žinos, kad sykį buvai pagautas neblaivus už vairo.

Gal laikas ir LT iš pažeidimo pervadint į nusikaltimą?

Beveik visose valstijose. Ir ne tik sodina i kalejima, o ir masina konfiskuoja. Aplamai ten viskas griezta su istatymais. Man teko but viename Niudzersio valstijos kurorte (~5-kios palangos dydzio), tai metu statistika buvo kazkas tokio: 1 nuzudymas, keli apiplesimai, siek tiek chunigalizmo... Ir ten spec tarnybu reakcijos i tokius pranesimus kaip: maciau itratinai vaziuojanty auto labai zaibisko :)
LT dar kakot ir kakot iki toios sistemos .. -_-
  • 0

#20 Svečias_bole_*

Svečias_bole_*
  • Svečiai

Parašyta 2007 lapkričio 09 - 14:20

as sakiau, man sita aiskino diplomuotas medikas. pats savo akimis regejau, kaip abstinentas ivare 0,1, o as tuo metu 0,0 nors buvau kazkur pries 6 valandas baiges didele girtuoklyste.

Kaip manai, kokiu rezultatu būtum įveikęs kefyrininką po kraujo mėginio paėmimo ir patikrinimo?
  • 0




Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0