Peršokti prie turinio


Nuotrauka

307 starterio fiiškė oksiduojasi pastoviai?


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 16

#1 undriunas

undriunas
  • Nuolatiniai dalyviai
  • Pranešimai: 16
  • Automobilis:peugeot 205

Parašyta 2017 rugsėjo 01 - 16:59

Sveiki,

kažkada prasidėjo bėda, kad kartas nuo karto starteris nerodydavo gyvybės ženklų. Pasirodo buvo užsioksidavus fiškė. Ją pravalius kokius 3 mėnesius viskas gerai, po to vėl prasidėdavo tkios problemos (iš pradžių 1 kartą iš 10 kūrimų neveikdavo, paksui 1 iš 5, paksui 1 ir 3 ir tt).

Dar kartą pravalius fiškę vėl kokius 3 mėn. gerai, po to vėl prasidėjo. Trečią kartą nevalėm, įdėjom naują fiškę ir galvojom, kad problemų daugiau niekada nebus. Tačiau po kokių 3 mėnesių be problemų vėl kartą neužsikūrėm (ir turbūt vėl kaip anuos kartus tie nesikūrimai dažnės).

 

Kame gali būti problema, kad net nauja fiškė pradeda gliučint? Gaila aš pats neturiu kaip palįsti po mašina ir pažiūrėt kaip ten viskas pajungta, galbūt problema, kad ta vieta, į kurią kišasi fiškė "apkrečia oksidavimu" ir naują fiškę? Ir ta viso labo po 3 mėnesių nuo naujos įdėjimo...

 

Ps: nežinau kiek svarbu, bet visi atvejai kai atsitikdavo nesikūrimas būdavo tada kai mašina nuo išjungimo būdavo pastovėjus neilgai (nuo kelių minučių iki 2-3 val;andų). Jei mašina būdavo pastatyta tarkm per naktį (10-12 valandų) tai nesikūrimo atvejų nebūdavo. Nors buvo vienas ar du kartais, bet ten jau tada kai išvis dažniau nesikurdavo nei kurdavosi. Bet 98 proc nesikūrimo atvejų būdavo po trumpo stovėjimo, ne po ilgo per naktį.


Šį pranešimą redagavo undriunas: 2017 rugsėjo 01 - 17:00

  • 0

#2 Dolcis

Dolcis
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 1.082
  • Automobilis:Peugeot 307 ir 206

Parašyta 2017 rugsėjo 01 - 20:53

Nuimk starteri ir nuvezk specam kad perrinktu. Man taip pat panasiai buvo,vis daznyn nesikurdavo ta prasme nesukdavo variklio net nesuveikdavo starteris.Perrinko ir pamirsau
  • 0
<p>308sw 1.6ehdi 2013

#3 tadas1991

tadas1991

    Normaliai

  • Senbuviai
  • Pranešimai: 5.925
  • Vieta:Kaunas
  • Automobilis:Peugeot: 406 Break 2,0HDi 80kw, 206sw 1,4i ; Citroen: BX,C15,ZX; ir dar antrs golfz

Parašyta 2017 rugsėjo 02 - 01:05

Įdomu man, kas čia per starterio "fiškė"... Ar čia meistrai taip pavadino?

Esu matęs Peugeot automobiliuose plonąjį laidelį su jungtele, bet tai būdavo automobiliuose iki kokių 92trų metų. Nuo tada vien varžtinės jungtys.


  • 0

Peugeot / Citroen ir kai kurių kitų automobilių remontas, priežiūra Kaune  :)

                                             autofrance.lt


#4 undriunas

undriunas
  • Nuolatiniai dalyviai
  • Pranešimai: 16
  • Automobilis:peugeot 205

Parašyta 2017 rugsėjo 12 - 02:04

Įdomu man, kas čia per starterio "fiškė"... Ar čia meistrai taip pavadino?

Esu matęs Peugeot automobiliuose plonąjį laidelį su jungtele, bet tai būdavo automobiliuose iki kokių 92trų metų. Nuo tada vien varžtinės jungtys.

Cia as taip pavadinau. Nezinau kaip tiksliai vadinasi. Is apacios priejus prie starterio yra toks laidukas su nedidele fyske.


Nuimk starteri ir nuvezk specam kad perrinktu. Man taip pat panasiai buvo,vis daznyn nesikurdavo ta prasme nesukdavo variklio net nesuveikdavo starteris.Perrinko ir pamirsau

 

Bet ar perskaitei mano teksta, juk problema ne paciame starteryje, o kontakte (kiekviena karta nuvalius kontaktus nuo fiskes arba dabar va ja is naujo pakeitus) bent tris menesius jokiu problemu nebudavo.

 

Tai cia starteris ne prie ko, kontaktas butent problema, kurio kartais nebuna del fyskes nekontaktavimo.


Šį pranešimą redagavo undriunas: 2017 rugsėjo 12 - 02:05

  • 0

#5 tadas1991

tadas1991

    Normaliai

  • Senbuviai
  • Pranešimai: 5.925
  • Vieta:Kaunas
  • Automobilis:Peugeot: 406 Break 2,0HDi 80kw, 206sw 1,4i ; Citroen: BX,C15,ZX; ir dar antrs golfz

Parašyta 2017 rugsėjo 12 - 12:02

Pirmiausiai dugno apsauga  turi būti. Jei ji yra, tai žiūrėkit, kad ten aplink kokių nors medžiagėlių nebūtų. Taip pat, visus oksidus nuvalius, būtina sodriai varžtinius kontaktus sutepti, nes gamyklinė apsauga nuo oksidacijos, jei oksidacija jau atsirado, yra pasibaigusi.

Jei ten tikrai ne varžtinės jungtys, o kažkokios fiškės, tai pirmiausia išsiaiškinkit, kas ten pridirbta pas jus. Šito variklio starteris turi ant relės-pritraukėjo du laidus, kurių vienas jėgos pliusas 8mm smeigė, o kitas žadinimo 5mm smeigė.


  • 0

Peugeot / Citroen ir kai kurių kitų automobilių remontas, priežiūra Kaune  :)

                                             autofrance.lt


#6 undriunas

undriunas
  • Nuolatiniai dalyviai
  • Pranešimai: 16
  • Automobilis:peugeot 205

Parašyta 2017 rugsėjo 14 - 04:27

Nieko nepridirbta. Ant kiek suprantamas šitas dalykas (kokia ten fiškė yra) turi būti:

Kai pasiskundžiau savo meistrui apie tai, kad kartais numiręs starteris būna jis iškart per 3 sekundes pasakė, kad gali būti jog ta fiškė nekontaktuoja. Reiškia čia yra super įprastas dalykas ir keista kaip jūs nežinote apie ką aš kalbu :)

Taip pat kitais metais kreipiausi į antrus meistrus, pasakiau "starterio fiškė kartais nekontaktuoja/užsioksiduoja" ir jie irgi iškart suprato apie kokią fiškę aš kalbu ir pamatę, kad ji kiek užsioksidavus įdėjo naują. Deja laikė panašiai tiek (apie 3 mėnesius) kiek ir senos pravalymas du kartus.

 

Aš kaip visiškas diletantas gal kažkaip neteisingai ją vadinu, bet esmė, kad du meistrai per 3 sekundes suprato apie kokią aš fiškę kalbu (tiksliau pirmas meistras net pats diagnozavo tą fiškę kai aš dar apie ją nieko nežinojau), todėl atrodo labai keista, kad jūs nepagaunat apie ką aš kalbu.


Šį pranešimą redagavo undriunas: 2017 rugsėjo 14 - 04:30

  • 0

#7 tadas1991

tadas1991

    Normaliai

  • Senbuviai
  • Pranešimai: 5.925
  • Vieta:Kaunas
  • Automobilis:Peugeot: 406 Break 2,0HDi 80kw, 206sw 1,4i ; Citroen: BX,C15,ZX; ir dar antrs golfz

Parašyta 2017 rugsėjo 14 - 09:29

Man atrodo, kad jums reikia tokio kabelio... Tada galėtume jūsų automobilį prijungti prie interneto ir nustatyti jo fiškių oksidacijos bėdas per 1s (greičiau, nei ankstesnieji meistrai !!!).

Beje, šiame paveikslėlyje (autorius ne aš, šaltinis matomas paspaudus dešiniu pelės mygtuku ant paveiksliuko) parodytas kabelis turi net dvi "fiškes" ir laidą tarp jų. Kaip matote, jos abi yra skirtingos. Tai rodo, kad fiškių būnama įvairių rūšių ir tipų. Ir nei viena nėra prisukama varžtu. Tai rodo, kad būna ir tokių fiškių, kurios neskirtos ir netinkamos jūsų starterio sujungimui su automobilio elektros sistema. Galbūt taip ir yra, bet sunku nustatyti neprisijungus šiuo kabeliu.

Pas jus abudu laidai, einantys į starterį, turėtų turėti galus, prisukamus varžtu. Jei taip nėra, vadinasi meistrai per 3sekundes nustatantys bėdą, nėra kompetetingi ją išspręsti. Bet užtat jie, nepažiūrėję, kas ten dedasi, supranta iškart visas bėdas. Tai rekomenduoju kreiptis pas juos dar kartą :)

41liOEpsv9L._SY300_.jpg


Šį pranešimą redagavo tadas1991: 2017 rugsėjo 14 - 09:33

  • 0

Peugeot / Citroen ir kai kurių kitų automobilių remontas, priežiūra Kaune  :)

                                             autofrance.lt


#8 undriunas

undriunas
  • Nuolatiniai dalyviai
  • Pranešimai: 16
  • Automobilis:peugeot 205

Parašyta 2017 spalio 18 - 04:53

Nereikia cia ironizuoti. Esme, kad jei tamsta po tiek mano aiskinimu nesupratai apie ka as kalbu, o meistrai iskart net nieko neziurejus suprato apie koki laida/fiske eina kalba pasako daug ka apie tamstos "ismanyma".

 

Cia nenoriu sumenkinti ar kazka, tiesiog dar karta pakartosiu: vien man pasakius, kad kartais starteris visai nereaguoja i rakteli iskart teisngai diagnozavo beda ir viska sutvarke. Tiesiog ji atsinaujino (vel oksidavosi). Jei tai, kad atsinaujino galima priimti kaip uz nekompetencija, tebunie.

 

Bet tai nekeicia fakto, kad jie bent iskart suprato apie koki laida/fiske suksis kalba vien man pasakius, kad kartais starteris nereaguoja.

Tai man tiesiog leidzia daryti prielaida, kad bet kuris nusimanantis zmogus irgi turetu suprasti apie kuria detale eina kalba. Jei ne per tris sekundes kaip anie meistrai tai bent po tokio didelio kiekio pranesimu tai tikrai :)

 

Jei nesupranta, tesusimasto ar is ties jis taip gerai nusimano kaip apie save galvoja :D

 

Linkiu atgal nebeironizuoti, o neutraliai ir saltai pagalvoti apie situacija (kad bet kuris meistrelis sugebejo iskart suprasti ape kuria detale eina kalba, o tamsta, primetantis labai nusimananti, to nesugeba suprasti net po kruvos praneisimu ir detaliu tikslinimo, tai yra netgi daug daugiau detaliu nei turejo mnet meistrai). Tiesiog neutraliai, neisizeidziant ir neironizuojant pamastyk apie tai ir suprasi, kad ne apie kazkokia stebuklinga neaiskia detale cia kalba eina, o apie tokia, kuria turetu zinoti bet kas, primetantis nusimananti.

 

PS: dar del meistru nekompetencijos, nesugebejimas iki galo gerai sutvarkyti nenumatant, kad vel oksiduosis gal ir galima priimti kaip nekopmpetencija, bet bent jau pacia detale 100proc kompetetingai identifikavo.

 

Tai kaip tau dabar jaustis - net "nekompetetingi" meistrai detale iskart 100proc tiksliai sugebejo identifikuot vien pagal pasakyma, kad starteris kartais visai nereaguoja  :D


Šį pranešimą redagavo undriunas: 2017 spalio 18 - 05:04

  • 0

#9 EvX

EvX

    baracuda V6

  • Moderatoriai
  • Pranešimai: 2.250
  • Vieta:Kažkur...
  • Automobilis:P406 3.0 V6 P308 2015 1.6hdi 88kw P208 1.6hdi 84kw

Parašyta 2017 spalio 18 - 06:12

Nereikia cia ironizuoti...

Daug rašymo ir kartojimo apie nieką. Jei jau išdrysai kabinėtis prie Tado kompetencijos, tai laikas slėptis po lapais ir tylėti, nes apsijuokei su tuo postu totaliai.
O dėl kažkokios "starterio fyškės" būtų gerai foto pamatyti, nes jau ir man pasidarė įdomu :D . Stebuklingas gal tamstos pežas su stebuklinga fyške :D
  • 0

Peugeot 406 3.0 V6 baracuda


#10 Vaaaldas

Vaaaldas
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 987
  • Vieta:Lietuva, Vilkaviskis
  • Automobilis:Peogeut 406 1995

Parašyta 2017 spalio 18 - 08:02

Ir man pasidare idomu kur visgi ta paslaptinga fiske randasi?Foto i studija!


  • 0

#11 tadas1991

tadas1991

    Normaliai

  • Senbuviai
  • Pranešimai: 5.925
  • Vieta:Kaunas
  • Automobilis:Peugeot: 406 Break 2,0HDi 80kw, 206sw 1,4i ; Citroen: BX,C15,ZX; ir dar antrs golfz

Parašyta 2017 spalio 18 - 13:08

Jei be ironijos, tai tuomet tiesiog - kEUshas...

 

Nereikia cia ironizuoti. Esme, kad jei tamsta po tiek mano aiskinimu nesupratai apie ka as kalbu, o meistrai iskart net nieko neziurejus suprato apie koki laida/fiske eina kalba pasako daug ka apie tamstos "ismanyma".

 

Cia nenoriu sumenkinti ar kazka, tiesiog dar karta pakartosiu: vien man pasakius, kad kartais starteris visai nereaguoja i rakteli iskart teisngai diagnozavo beda ir viska sutvarke. Tiesiog ji atsinaujino (vel oksidavosi). Jei tai, kad atsinaujino galima priimti kaip uz nekompetencija, tebunie.

 

Bet tai nekeicia fakto, kad jie bent iskart suprato apie koki laida/fiske suksis kalba vien man pasakius, kad kartais starteris nereaguoja.

Tai man tiesiog leidzia daryti prielaida, kad bet kuris nusimanantis zmogus irgi turetu suprasti apie kuria detale eina kalba. Jei ne per tris sekundes kaip anie meistrai tai bent po tokio didelio kiekio pranesimu tai tikrai :)

 

Jei nesupranta, tesusimasto ar is ties jis taip gerai nusimano kaip apie save galvoja :D

 

Linkiu atgal nebeironizuoti, o neutraliai ir saltai pagalvoti apie situacija (kad bet kuris meistrelis sugebejo iskart suprasti ape kuria detale eina kalba, o tamsta, primetantis labai nusimananti, to nesugeba suprasti net po kruvos praneisimu ir detaliu tikslinimo, tai yra netgi daug daugiau detaliu nei turejo mnet meistrai). Tiesiog neutraliai, neisizeidziant ir neironizuojant pamastyk apie tai ir suprasi, kad ne apie kazkokia stebuklinga neaiskia detale cia kalba eina, o apie tokia, kuria turetu zinoti bet kas, primetantis nusimananti.

 

PS: dar del meistru nekompetencijos, nesugebejimas iki galo gerai sutvarkyti nenumatant, kad vel oksiduosis gal ir galima priimti kaip nekopmpetencija, bet bent jau pacia detale 100proc kompetetingai identifikavo.

 

Tai kaip tau dabar jaustis - net "nekompetetingi" meistrai detale iskart 100proc tiksliai sugebejo identifikuot vien pagal pasakyma, kad starteris kartais visai nereaguoja  :D

 

 

Daug rašymo ir kartojimo apie nieką. Jei jau išdrysai kabinėtis prie Tado kompetencijos, tai laikas slėptis po lapais ir tylėti, nes apsijuokei su tuo postu totaliai.
O dėl kažkokios "starterio fyškės" būtų gerai foto pamatyti, nes jau ir man pasidarė įdomu :D . Stebuklingas gal tamstos pežas su stebuklinga fyške :D

Mano kompetencija nėra tokia didelė, kad užimtų daugiau vietos, negu mano kūno užimama vieta šitame pasaulyje :)
Vis dėl to, dar nesu matęs 307 HDi starterio su fiške. Visi buvo su tokiom važtinėm jungtim, ką ir bandžiau pasakyti.

Kilpinis-varinis-pdengtas-alavu-presuoja

O autorius aiškina apie fiškę, t.y. seno tipo starteriuose naudotą užmaunamą jungtį relės-pritraukėjo žadinimo laidui. Kurios prieš kokius 20 metų bent prancūziškuose automobiliuose buvo galutinai atsisakyta, būtent dėl oksidacijos ar apibėgimo tepalu bėdų ir nekontakto.

Ki%C5%A1tukinis-izoliuotas-presuojamas-v


  • 0

Peugeot / Citroen ir kai kurių kitų automobilių remontas, priežiūra Kaune  :)

                                             autofrance.lt


#12 sizus

sizus
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 567
  • Vieta:9600 Års
  • Automobilis:406 2.2(sold),307 T6 1.6 hdi;307 T5 2.0 hdi;307 T5 1.6 hdi

Parašyta 2017 spalio 18 - 18:22

Gamykliskai nera ten jokios "fyskes".Nuo pritraukimo reles tiesiai i saugikline eina valdymo laidas.Principe daug kas ta laida pertraukia montuodami apsaugas nuo vagystes.

Oksidacija gali prasideti nuo elektrolizes,parinkus ne tos sudeties metalus arba parinkus nekokybiskas jungtis.

 

Tado paskutine juntis buvo neseniai sutikta Mitsubishi colt 2009 metu.


Šį pranešimą redagavo sizus: 2017 spalio 18 - 18:24

  • 0

#13 Nelegals

Nelegals
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 1.451
  • Vieta:Panevėžys
  • Automobilis:Peugeot 406 2.0 16v; Citroën C5X7 2,2HDi 125 kw

Parašyta 2017 spalio 18 - 19:58

Stebinat kolegos :) vienas nepripažįsta, kad neteisingai įvardino nekontaktinimo vietą, o kiti drožia dėl to, kad jis nepripažįsta :) daug triukšmo dėl nieko :)

Esmė kontakto nebuvime, tik žmogus iš nežinojimo pasakė, kad tai fyškė...

Šį pranešimą redagavo Nelegals: 2017 spalio 18 - 19:59

  • 0

#14 tadas1991

tadas1991

    Normaliai

  • Senbuviai
  • Pranešimai: 5.925
  • Vieta:Kaunas
  • Automobilis:Peugeot: 406 Break 2,0HDi 80kw, 206sw 1,4i ; Citroen: BX,C15,ZX; ir dar antrs golfz

Parašyta 2017 spalio 18 - 21:09

Stebinat kolegos :) vienas nepripažįsta, kad neteisingai įvardino nekontaktinimo vietą, o kiti drožia dėl to, kad jis nepripažįsta :) daug triukšmo dėl nieko :)

Esmė kontakto nebuvime, tik žmogus iš nežinojimo pasakė, kad tai fyškė...

Tai tame ir esmė, kad pas jį gali būti kažkas priburta ir įdėtas pritraukėjas su seno tipo užmaunamo kontakto jungtimi. Tai ir bandžiau išsiaiškinti, bet man buvo paaiškinta, kad nieko nesuprantu, nes kai meistras, kuris nustato "fiškės" gedimą ir tai sutaiso taip, kad veiktų net trims mėnesiams, pavadino tą daiktą taip, tai lai nedrįsčiau aš ginčyti šio pavadinimo.

Šiaip tokį gedimą nekart teko sutaisyti, ir paprastai daugiau ta bėda nepasikartodavo, bet paprastai tai ir būdavo užmaunama jungtis, o ne varžtinė, nes varžtinės todėl ir naudojamos, kad gerokai atsparesnės klimato galiai. Ten gal užtektų tiesiog su replėm truputį pakoreguoti kontakto formą, panaudoti truputį tepalo ir užpurkšti tvarkingai viską kokiu antikoroziniu purškalu, ir turbūt būtų viskas.

Dabar ten gal jau kurį laiką dar prieš tą automobilį nuperkant buvo nulaužta originali gamykliškai lituota jungtis, o meistrelis naują presuojamą iš Lemonos užspaudė, kuri bijo vandens, kaip velnias kryžiaus. O supuvo gal net ne pati jungtis, o ta vieta tarp laido ir jungties, kadangi ten jei jau presuoji, tai bent tepalo įdėt reikia, bet vistiek ilgainiui išsiplaus, todėl reikia lituoti ir dar vistiek sutepti po to.

Aišku, pas 307 yra būtinas komplektas dugno apsaugos ir apsaugos po bamperiu bei tvarkingų posparnių, nes ypač pas dvilitrius ten prieky variklio kitaip kyla krūvos bėdų - supūna selenoidai, valdantys EGR/Turbę, būna nupūna ir nulūžta jų kronšteinai, nupūna laidai ir tuomet viskas iškrenta lauk. Ai, dar ventiliatoriai amžinai neveikia. Tada atvažiuoja lygiai tokie patys žinovai, kur viskas surūdiję ir laidai jau be jungčių pliki kabo, o oksidas į laidą įaugęs jau kokių 10cm, ir pasakoja, kad čia ne pusę metų taip važinėja su avariniu rėžimu, o dar vakar normaliai traukė... Palinksi galva, atsineši įrankius ir tiek. Juk klientu reikia šventai tikėti, net jei aiškiai matyti, kad jau kažkur kitur kažkas bandė, o gal ir pats bandė pataisyti, tik nepavyko, arba dar labiau sugedo...


Šį pranešimą redagavo tadas1991: 2017 spalio 18 - 21:11

  • 0

Peugeot / Citroen ir kai kurių kitų automobilių remontas, priežiūra Kaune  :)

                                             autofrance.lt


#15 Nelegals

Nelegals
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 1.451
  • Vieta:Panevėžys
  • Automobilis:Peugeot 406 2.0 16v; Citroën C5X7 2,2HDi 125 kw

Parašyta 2017 spalio 19 - 06:31

Klientu reikia ne šventai tikėti, o mokėti jo laiku negirdėti kai jis nesąmones šneka, ką ir sakai, atsinešu įrankius ir dirbu :) pas žmoną darbe vaikams irgi tik vakar dantys išpuvo.. :)
  • 0

#16 Nelegals

Nelegals
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 1.451
  • Vieta:Panevėžys
  • Automobilis:Peugeot 406 2.0 16v; Citroën C5X7 2,2HDi 125 kw

Parašyta 2017 spalio 22 - 12:07

Sveiki,

Prie to pačio noriu paklausti jūsų nuomonės. Pastebėjau, kad paskutiniu metu mano starteris pradėjo garsiau dirbti, ypatingai kuriant šaltą iš ryto, sunku apibūdinti, bet su tokiais kaip ir pažviegimais, pakaukimais :) Aišku čia sunku kažką pasakyti, bet gal nujaučiate kame bus bėda? Neaišku ar čia jį jau pradėti žiūrėti, kad nebūtų kada staigmenėlės ir neužkursiu.
  • 0

#17 tadas1991

tadas1991

    Normaliai

  • Senbuviai
  • Pranešimai: 5.925
  • Vieta:Kaunas
  • Automobilis:Peugeot: 406 Break 2,0HDi 80kw, 206sw 1,4i ; Citroen: BX,C15,ZX; ir dar antrs golfz

Parašyta 2017 spalio 22 - 12:46

Tai arba kokios įvorės labai išklerę ir daužosi, arba koks bendeksas prasisuka jau. Arba gal tiesiog neįmuša normaliai dantračio į smagračio dantis. Šitas atvejis blogiausias būtų, nes tokie starteriai ilgainiui nudrožia smagračio vainiką ir paskui jau ir starterio keitimas nebepadeda be dėžės keitimo...


  • 0

Peugeot / Citroen ir kai kurių kitų automobilių remontas, priežiūra Kaune  :)

                                             autofrance.lt





Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0