Peršokti prie turinio


Kur gyventi, kai negyveni savo Peže?


  • Prašome prisijungti, kad galėtumėte parašyti atsakymą
Temoje atsakymų: 52

#1 Svečias_gintras_*

Svečias_gintras_*
  • Svečiai

Parašyta 2003 kovo 06 - 11:29

Ką manot apie paskolas būstui? Tell your story... O čia mano samprotavimai: “Putpelių auginimo” variantas: imi paskola būstui 120k lt. Nusiperki savo svajonių plotelį tarp sienų. 10 arba 15 arba 20 metų kas mėnesį moki 0,5k lt sau ir maždaug tiek pat bankui palūkanų. Pagerintas “Putpelių auginimo” variantas: meti gerą darbą ir pradedi uždirbt mažiau negu 2k lt arba tavo šeima mažiau negu 3k lt. Gauni parama iš valstybės - 3k Lt kompensuoja draudimą ir iškart sumoka apie 10k lt sumos. Bankas palūkanas pradeda plėšt nuo biški mažesnės sumos. Alternatyva “Putpelių auginimo” variantui: 10 metų kas mėnesį 0,5k lt moki loch*i, iš kurio nuomuojiesi skylę, kitus 0,5k lt sumoki sau (investicinis draudimas, taupymo lakštai ir pan.) ir iš banko gauni palūkanas :-). Po 10 metų turi 50-60k lt. O tada geriau matyt: arba pageri pinigus arba pasiemi mažesnę paskolą trumpesniam laikotarpiui iš to paties banko ir savo žmonai bei vaikams nuperki svajonių plotelį tarp sienų. Jei nėra jokio skirtumo, tai kam mokėti brangiau??? Argumentai už alternatyvų variantą: Bet kada gali turėti optimalų plotą ir vietą. Tipo uždirbi geriau gyveni centre, pradedi uždirbt blogiau su pežu važinėji į užmiestį. Nesipyksti su žmona - gyveni vienam kambary, susipyksti - kelies į du, pasidarei vaikų - į tris. Ir nereikia visą laiką mokėti už tuščių kambarių šildymą. Gali pyktis su kaimynais ir bet kada pasiūsti juos toliau. Kol jaunas, nereikia atiduoti babkių bankų kostiumuotiems klerkams, o už tas babkes gali remontuotis Peža ir važiuot atostogaut į Pietus ir slidinėt į Šiaurę. Jei staiga tau ar tavo žmonai prabus verslinko gyslelė ar pasitaikys geras sandėris, nereikės sukti galvos kur gaut apyvartinių lėšų. Geriau jaustis turtingu bomžu, negu tvarkingu darbininku. Nereikia pergyvent dėl darbo kiekvieną mėnesį, gali drąsiai daryt pravaikštas, pasidaryt pusės metų atostogas ir važiuot dirbt į užsienį. Nereikia pirk visokio šlamšto (baldų, daiktų) ir kraut jį į sandėliuką ir daryt kas 5 metus remontą, nes vistiek tie žali baisiai gražus tapetai tau atsibos. Vienintelis trūkumas, kad reikia mokėti elgtis su pinigais :-( saugotis infliacijos, bankų griuvimo, visokių apsimetėlių ir apgavikų... Kadangi visi žmonės čia patyrę, tai pasidalinkit mintimis
  • 0

#2 Kulinaras

Kulinaras
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 949
  • Vieta:Elektrėnai - Vilnius
  • Automobilis:Toyota Avensis VVTi 2.0

Parašyta 2003 kovo 06 - 11:56

As va aplamai nemoku taupyti. Peza pirkdamas paskola paemiau, dujas ysistaciau BRC lizingu. Suma atrodo nei didele nei maza viso 10000 bankui 9men. skolingas busiu (na dar 2 men. liko). Prie ko einu, ogi prie to kad fig as per 9men. buciau susitaupes tuos 10k, jei ne bankai. Ta prasme tik tokiu budu sutaupau, kitaip issileidzia ir nera pinigu :) . Na cia nuo zmogaus priklauso, bet as ir y buto pirkima ziuriu taip pat. Ir greitu laiku teks keltis is Elektrenu i Vilniu, kadangi kelione kas menesi maziausiai 400lt., tai geriau as juos 5 metus bankui mokesiu.
  • 0
chūinja

#3 Darka

Darka
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 5.860
  • Vieta:Vilnius
  • Automobilis:Peugeot 307

Parašyta 2003 kovo 06 - 11:57

Matai Gintrai, čia jau kaip kam. Aš asmeniškai paėmiau paskolą ir džiaugiuosi, nes palūkanų moku gerokai mažiau nei kad nuoma kainuotų, o beto renčiu ne butą, taip kad šildau tiek kiek noriu arba reikia. O jeigu kalbant apie optimalų plotą... Kam tau neoptimalus 306? Jeigu reikia didesnio išsikvieti taksą Boxer, jeigu nulėkt į plieno paukštę užtenka ir 106 ir t.t. Nekainuoja nei remontai, nei visos kitos problemos ;)
  • 0

Peugeot 307
Citroen C-Crosser


#4 Svečias_Gedzilla_*

Svečias_Gedzilla_*
  • Svečiai

Parašyta 2003 kovo 06 - 12:22

Geriau jaustis turtingu bomžu, negu tvarkingu darbininku.

Sitas posakis man patiko! :D :D
  • 0

#5 Chechenas

Chechenas
  • Nuolatiniai dalyviai
  • Pranešimai: 510
  • Vieta:Kaunas
  • Automobilis:4o6 '00m. 2.0HDI / 3o6 '93 m. 1.4XR

Parašyta 2003 kovo 06 - 12:29

Pac esu pirkes 2 kamb. buta Kaune uz 58KLt su (lengvatine) paskola.
Pastebejau gerus dalykus:
1. moku 250 Lt bankui kas menesi (anskciau ta sume atiduodavau, uz nuoma storam dedei)
2. turiu savo nuosava plota, t.y. tvarkausi kaip noriu (nuomojamam bute nekildavo rankos plintusus prikalt, vistiek ne mano... :blush: )
3. Ilgos ikurtuves :beer: :beer: :beer: :lol:
Bet ishlindo ir neigiami niuansai: :unsure:
1. Mokesiu dar 24 metus :o
2. Negaliu buto parduoti, ikesti, ... etc. Kas buz, jei pvz. Vilniui gausiu gera darba?
3. Kas bus jei nebeuzdirbsiu tu pinigu, kuriuos turiu sumoketi bankui?
4. Kas bus jei darbdavys sumazins alga ant popieriaus? (Bankui turi rodyti apie 1000 Lt y rankas pajamas) :unsure:

Zodziu kol kas dziaugiuosi :P , o kaip bus paskui parashysiu forume :beer:

P.S. Jei vazineciau ne su P4o5 90metu o su nelizinginiu 607, pirkciau nama arba buta Vilniuj naujai statomuose namuose, ten netr buto ishplanavima gali pasirinkti (tipo pagal tavo nurodymus sienas sudelioja) B)
  • 0
Scenario planning

#6 Francis

Francis

    Motion And Emotion

  • Senbuviai
  • Pranešimai: 6.365
  • Vieta:www.wilno.lt
  • Automobilis:Peugeot 308SW GT Peugeot e2008 GT Pack

Parašyta 2003 kovo 06 - 12:32

Vat kodel as nelizingavau buto Kaune, puoseleju mintis persikleti i Vilniu B)
  • 0

PEUGEOT e2008 GT Pack
Bez pežo, žyzn gavno.


#7 aroone

aroone

    Zanūda

  • Moderatoriai
  • Pranešimai: 3.410
  • Vieta:Vilnius
  • Automobilis:P3008 GT-Line 1.5 BlueHDI AT8

Parašyta 2003 kovo 06 - 12:35

Del paskolos vienareiksmiskai atsakyti labai sunku..... Iki siu metu, lengvatine paskola galejo gauti beveik visi....... Dabar gi, atsirado apribojimai maksimalioms pajamoms..... Kazkodel man atrodo, jog dabar imant paskola, praktiskai nebesvarbu kiek tu uzdirbi (ar 2kLt ar 3Klt), finansine nasta bus panasi. Ar imti paskola, ar ne.....? Draugas ilgai nuomavosi buta....is vienos vietos i kita kelesi kas 1-2 metus. Kaip jis issireiske - "Atvirai sakant, uz$^%o kraustytis". Nuoma kainuos panasiai kaip ir palukanos bankui. Tai kam tada mesti pinigus, jei uz juos gali isigyti vertinga ilgalaiki turta, kuris niekur nedings. Be to, mokedamas bankui, "sutaupysi", t.y. neismetysi pinigu ant mielociu...Pradzioje sunkoka, taciau veliau net nepastebi, kad kuo puikiausiai, beveik nevarzydamas saves, gali moketi tas palukanas ir dar lieka ant alaus ir mergu :).
  • 0
Autobusų parkas. Paliuosintas.

#8 Chechenas

Chechenas
  • Nuolatiniai dalyviai
  • Pranešimai: 510
  • Vieta:Kaunas
  • Automobilis:4o6 '00m. 2.0HDI / 3o6 '93 m. 1.4XR

Parašyta 2003 kovo 06 - 12:35

Francis: Galetum ir Kaune buta pirkti, o iki Vilniaus pigiai ant duju nulektum :lol:
  • 0
Scenario planning

#9 Svečias_gintras_*

Svečias_gintras_*
  • Svečiai

Parašyta 2003 kovo 06 - 12:36

Kas dėl taupymo, tai reikia suprast, ką reiškia susimokėti sau. Nu kaip parastai yra, susimokėjai bet kam ir viskas, pamiršk tuo pinigus. Jei kitaip negali mokėk man :D, aš tau po to grąžinsiu.

Tie kas gavot lengvatą iki šiol, tai galit daugiau nefleiminti Jums pasisekė, o man ką daryt kaip aš tuo laiku, tokių čiotkų šipų neturėjau. Dabar tokios lengvatos nebėra.

2 Darka > Kas dėl 306 tai jis ne mano :P
  • 0

#10 Francis

Francis

    Motion And Emotion

  • Senbuviai
  • Pranešimai: 6.365
  • Vieta:www.wilno.lt
  • Automobilis:Peugeot 308SW GT Peugeot e2008 GT Pack

Parašyta 2003 kovo 06 - 12:39

Zinai chechenas, geriau jau as galeciau buta isigyti Vilniuje ir be duju nulekti i Kauna :P
  • 0

PEUGEOT e2008 GT Pack
Bez pežo, žyzn gavno.


#11 Chechenas

Chechenas
  • Nuolatiniai dalyviai
  • Pranešimai: 510
  • Vieta:Kaunas
  • Automobilis:4o6 '00m. 2.0HDI / 3o6 '93 m. 1.4XR

Parašyta 2003 kovo 06 - 12:42

Francis: Su tavo Sport extra gerai uzhminus deshini pedala, turbut benzo dachiko rodykle ant akiu krenta :huh: Taigi ish vilniaus vazhiuodamas turesi prie kauno benzo dasipilt ;)
  • 0
Scenario planning

#12 Francis

Francis

    Motion And Emotion

  • Senbuviai
  • Pranešimai: 6.365
  • Vieta:www.wilno.lt
  • Automobilis:Peugeot 308SW GT Peugeot e2008 GT Pack

Parašyta 2003 kovo 06 - 12:47

Kol kas nepastebejau tokios tendencijos, bet jei taip nutiks, tai vis geriau negu paspaudus desini pedala masinai ne kyla, o priesingai mazeja sukiai, arba visiskai uzgesta, tokiu atveju bijociau, kad nedatraukciau iki Kauno uzsipilti duju, tektu kazkur pusiaukelej tranzu vaziuot <_<
  • 0

PEUGEOT e2008 GT Pack
Bez pežo, žyzn gavno.


#13 Chechenas

Chechenas
  • Nuolatiniai dalyviai
  • Pranešimai: 510
  • Vieta:Kaunas
  • Automobilis:4o6 '00m. 2.0HDI / 3o6 '93 m. 1.4XR

Parašyta 2003 kovo 06 - 13:00

O ka oras neblogas, sutikciau ir patranzuoti, gal koks mini sijonukas su P206 pavezhtu :rolleyes:
  • 0
Scenario planning

#14 Darka

Darka
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 5.860
  • Vieta:Vilnius
  • Automobilis:Peugeot 307

Parašyta 2003 kovo 06 - 13:10

Aš dar apie tai, kad baimė, kad bankas atims būstą, jeigu nemokėsi. Bet pažiūrėkit iš kitos pusės, tą būstą tai ne už savo pinigus pirkote, o kad palūkanas mokate, tai tas pats kas nuoma. Aišku gaila, kai investuoji dar į jį papildomai, bet su banku dėl būsto pardavimo galima tartis, jeigu rasi gerą pirkėją, kurio pasiūlyta kaina tenkins ir tave ir banką, bankas sutiks, nes bankui svarbiau pinigai, nes jis nėra nekilnojamo turto agentūra. Jeigu jis iš tavęs perims būstą ir stundys išvaržytinai, tai tikrai patirs nuostolį. Viskas yra derybų objektas :)
  • 0

Peugeot 307
Citroen C-Crosser


#15 Mike

Mike
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 1.747
  • Vieta:PaneWėžys
  • Automobilis:Peugeot 405SRi

Parašyta 2003 kovo 06 - 13:31

Pritariu Darkai dėl banko požiūrio į būto pardavimą - bankas tikrai nėra suinteresuotas terliotis su jo pardavimu - jis pirmiausia tai pabandys suderint arba prailginant paskolos laiką arba sudarys sąlygas tą butą parduot pačiam klientui - ir jam visai nesvarbu už kiek - svarbu kad sugrįžtu paskolinti pinigai. Gintrai, jei 306 ne tavo - tai gal Audrum tada aa? B)
  • 0
Mike, Peugeot 405 SRi/LPG '87, 1.9l + Peugoet 306 Break '02, 1.6l

#16 Svečias_gintras_*

Svečias_gintras_*
  • Svečiai

Parašyta 2003 kovo 06 - 14:54

Kažkuris iš antikos arba vėlesnių filosofų pasakė:
Viską ką turiu, nešuosi su savimi
B)

Tada nekyla problemų su persikrautymusi :D

Būstą su paskola reik pirk tokį, kurio kaina po 15 metų padidės dvigubai, o tokį dabar nupirkti 100k Lt neužteks, o bankas daugiau neduos, jei neturi avinėli pasipurtyk :P. Ir tuos butus, kur dabar pusė Vilniaus gyvena Zuokas per 15 metų nugriaus arba ten gyvens studentai ir negrai ir kinai. (čia mane aiškiaregystės dovana aplankė B) )
  • 0

#17 Maestro

Maestro
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 2.005
  • Vieta:Vilnius
  • Automobilis:SOFA (Subaru Opel Forester Astra)

Parašyta 2003 kovo 06 - 14:59

Dar vienas neblogas budas pasiimti beprocentine paskola ish firmos kurioje dirbi, arba shiaip geru dedzhiu kreditoriu pasieishkoti. Man bankai irgi nepatiko, tai pasinaudojau auktchiau aprashoma metodika ir jautchiuosi labai patenkintas.
  • 0
Žmonių veikla šildo klimatą. Todėl aš ir stengiuos nieko neveikt.
© J. Erlickas

#18 Cr

Cr
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 2.717
  • Vieta:Kaunas
  • Automobilis:206 XSI

Parašyta 2003 kovo 06 - 23:00

Nuomuojantiems, kaip ir man, tai yra gan skaudi tema... shit, nuomoju jau 5 metai ir gyvenu trecioje jau vietoje. Kraustymaisi uzkniso juodai, buto tvarkyti net elementariausiai nesinori... Is kur ta paskola paimsi, kai vienas dirbi, o zmona su vaiku sedi namie. Pradzioj galvojom, kad kai abu dirbsim, tai gal, bet po metu, kai gime vaikas paskaiciavom, kad jei samdyti aukle, tai su dabartiniu zmonos atlyginimu iseis tik auklei + pravazines ant mikruskiu i darba... o dar blyn panaikino tas lengvatines. Gaudamas 2kLt nelaby ka ir paimsi, o uzdirbdamas daugiau sukisi viska i palukanas... dabar jau tenka grazinti ir studentiskas paskolas, tad kartais atrodo, kad dirbu vien tik mokesciams susimoketi... Beje, o kaip taip dauguma verziasi gyventi i Vilniu? Man Vilnius patinka tik 1-2 dienom, bet dirbti ir gyventi... Ech - nepykit, vinieciai, juk as provincijos! ;)
  • 0
Roots to roots

#19 Gidzia

Gidzia
  • Senbuviai
  • Pranešimai: 830
  • Vieta:Kaunas
  • Automobilis:Peugeot 205 XRD

Parašyta 2003 kovo 07 - 02:09

2Cr> neturiu vaiko todel neisivazduoju kiek pinigu jam ishleidi, bet kazhkaip kad ish 2K nieko tau nelieka??? hm... gal mazhiau i pug'a kishk? :D Chia labai rimtai - va nusipirkai 405'a - tai galejai gi ant buto padeti tuos pinigus.... mashina gi turejai... ai nu dzin - neimk i galva - tavo gyvenimas - tu ir tvarkaisi....
  • 0
I have gone in search of myself, if i get back before i return - please keep me here.

#20 aroone

aroone

    Zanūda

  • Moderatoriai
  • Pranešimai: 3.410
  • Vieta:Vilnius
  • Automobilis:P3008 GT-Line 1.5 BlueHDI AT8

Parašyta 2003 kovo 07 - 09:15

neturiu vaiko todel neisivazduoju kiek pinigu jam ishleidi

Oi Gidzia, patikek, vaikas iki 1 metu suvalgo tiek pinigu...daugiau nei kad pats sunaudoji....
  • 0
Autobusų parkas. Paliuosintas.




Vartotojų skaito šią temą: 0

narių: 0, svečių: 0, slaptų narių: 0