Iš gamyklos ten nebūna visai jokio tepalo. Toms žvakėms, kurios atsisuka be bėdų, keramikos nėra prasmės naudoti, varį aišku galima. Bet dar naudojant varį, reikia atsižvelgti, kad varis yra metalas, o metalų poros turi labai įdomią savybę - elektrocheminę koroziją. Tai su jomis reikia dirbti tik gerai apgalvojus ir pažįstant tą vietą ir jos sąlygas, kurioje tepamas vario tepalas. Nes tepant ant žvakių sudarome netgi dvi metalų poras, t.y. aliuminis/varis ir varis/plienas.
Apie plieną ir varį mažai turiu žinių, bet aliuminis su variu - tikrai labai nekokia pora - paklauskit elektrikų, ar galima jungti tarpusavy aliumininius ir varinius laidus susukant.
Tik ne automobilių elektrikų, o senųjų namų ūkių elektrikų, t.y., kur nėra drėgmės ir skrutkės nuo seno būdavo labai populiarios ir netgi aprašomos senuose elektrotechnikos vadovėliuose, geriausi mazgų tipai ir t.t., kaip išgauti kuo daugiau kontaktinio paviršiaus ir t.t.
Čia tik mano asmeninė nuomonė, pagrįsta tuo, ką va parašiau. Ji tikrai yra ginčijama. Aš renkuosi grafitą ten, kur atsisuka; ir keramiką, ten, kur lūžta. Grafitas yra labai laidus, bet nekoroduoja ir taip pat nebijo karščio iki daug didesnių temperatūrų, nei varis.
Šį pranešimą redagavo tadas1991: 2016 sausio 20 - 14:24